غذای زالو پرورشی چیست یا می توان بجز خون از گیاه استفاده کرد

غذای زالو پرورشی چیست یا می توان بجز خون از گیاه استفاده کرد

غذای زالو پرورشی چیست

همانطور که می دانید در امر پرورش به خصوص جاندار زنده تغذیه اهمیت بسیار بالایی دارد. اما برای اینکه بتوان زالوی طبی رت به سایز مورد نظر رسانید بایستی از چه تغذیه ای استفاده کرد؟ به عبارت دیگر این سوال که غذای زالو پرورشی چیست صحیح تر خواهد بود. برخی از افراد در ایران غذاهایی را تحت هر عنوانی به فروش می رسانند که باید گفت صحیح نمی باشد. برای دست یافتن به سوال غذای زالو پرورشی چیست می تواند در سایت های خارجی که بسیار در زمینه پرورش زالوی طبی پیشرفت کرده اند تحقیق کنید. آنها همچنین برای تولید و به سایز رسانیدن زالوهای طبی پرورشی از خون گرک استفاتده می کنند. البته بایستی قبل از اینکه ماده غذایی برای زالو را در اختیاررشان قرار داد حتما آزمایشات لازم را انجام داد.

بهترین غذای زالوی طبی

همانطور که اشاره شد دانستیم که غذای زالو پرورشی چیست ولی بایستی در این زیمنه تجربه و تحقیق کافی را داشته باشید تا تلفات را به حداقل ممکن برسانید. اشخاص زیادی بوده اند که با رویا پردازی به امر پرورش زالوی طبی مشغول شده اند و پس از تحمل هزینه های بسیار و در نهایت ضرر مالی و روحی از کار کناره گیری کرده اند. پس اینکه فقط بدانید غذای زالو پرورشی چیست کافی نخواهد بود و بایستی تحقیقات خود در این زمینه را گسترش دهید. یکی از مواردی که بایستی در تغذیه زالوها مورد توجه قرار بگیرد دمایی است که زالوها در آن غذادهی می شوند. دمای غذادهی زالوی طبی بایستی معمول باشد. البته در هر سایز از زالوها دماهای متفاوتی مد نظر خواهد بود اما کلیت کار تقریبا شبیه به هم است.غذای زالو پرورشی چیست

خرید خون برای غذادهی زالوی طبی

تهیه خون در ایران برای پرورش زالوی طبی امکان دارد آسان باشد. می توانید از هر طریقی خون را تهیه کنید اما در نهایت تمامی هزینه ها و ضرر های احتمالی نیز شامل حال شما خواهد شد. امکان دارد خون آلوده موجب شود زالوهای شما بیمار و تلف شوند. این یکی از موارد است اما مورد دیگر که بسیار خطرناک نیز هست آن است که خون به بیماری مشترک بین حیوان و انسان آلوده باشد. خطرناک ترین آنها هپاتیت B است که به راحتی از خون آلوده به زالو سپس به انسان انتقال خواهد یافت. پس برای تهیه خونی که قصد دارید با آن زالوهای پرورشی خود را تغذیه کنید بهتر است از مراکز معتبر خون مورد نیاز خود را تهیه نمایید. در این صورت کار خودتان را نیز به نوعی بیمه کرده اید.

انواع خون برای تولید مثل زالوها

شاید بدانید که طبع خون برخی جانداران به اصطلاح طب سنتی گرم و برخی دیگر سرد است. این به معنی حرارت خون نیست و میزان مواد مغذی در خون را مشخص خواهد کرد. برای تغذیه زالوی طبی بهتر است از خونی استفاده شود که گرم باشد و بیشتر از پستانداران تهیه شده باشد. خون گوسفند بهترین خون برای تغذیه زالوهاست. مواد و املاحی که در خون گوسفند وجود دارد باعث رشد بیشتر زالوی طبی خواهد شد. در نتیجه برای پرورش دهنده هم مقرون به صرفه تر و هم کاربردی تر است. البته به دلیل صرفه اقتصادی آن است که به گوسفند اشاره شد. باید بدانید که خون اسب یا شتر از بالترین ارزش غذایی برای این جاندار کوچک برخوردار هستند.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *