تولید مثل زالو طبی با ضریب تکثیر بالا

تولید مثل زالو طبی با ضریب تکثیر بالا

تولید مثل زالو طبی

زالوها از خانواده کرم های حلقوی هستند و به دلیل ساختار و اکونومی بدن امکان تکثیر در تعداد بالا را دارا هستند. به خاطر اینکه زالو در موارد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد ارزش بالایی نیز دارا می باشد و می توان آن را مورد معامله قرار داد. پس تولید مثل زالو طبی در محیط های پرورشی خانگی سودآوری بالایی دارد همچنین ضریب تکثیر تولید مثل زالو نیز می تواند توجیه اقتصادی خوبی برای پرورش زالوی طبی باشد. بسیاری از افراد در ایران به این سمت گرایش پیدا کرده اند و توانسته اند تعدد زیادی از این جاندار را به بازار عرضه نمایند. ممکن است از خود بپرسدی که تا کنون این صنعت اشباع شده است یا همچنان امکان فعالیت در این زمینه وجود دارد؟ به دلیل یکبار مصرف بودن زالوی طبی می توان تا سالها در این کسب و کار فعالیت نمود.

نحوه تولید مثل زالو طبی

زالوی طبی موجودی هرمافرودیت (نرماده) است و هر دو اندام جنسی نر و ماده را با هم دارا می باشد. در بیشتر کرمها این شرایط وجود دارد اما برای تولید مثل زالو طبی حتما بایستی جفت از آن را در اختیار داشت تا با یکدیگر بارور شوند. الته در تعداد بالا حتما نیاز نیست که تعداد زوج از زالوها نگهداری شود. روش های زیادی برای تولید مثل زالو طبی در محیط های به اصطلاح صنعتی وجود دارد که برای افراد تازه کا بهترین آن نگهداری زالوی طبی در وان های پلاستیکی می باشد. اگر محیط شما سربسته و قابل کنترل باشد مدیریت آن بسیار آسانتر است. در پرورش زالوی طبی بایستی دما، رطوبت، همچنین شوکهای مختلف را کنترل کرد.

تولید مثل زالو

ضریب تکثیر زالوی طبی

در حال حاضر ۳ نژاد از زالوی طبی در ایران مورد استفاده پزشکی قرار می گیرد. نژاد بومی یا اصلی ایرانی با نام علمی هیرودو اورینتالیس، نژاد قالب ایرانی با نام علمی هیرودو مدیسینالیس و وارداتی ترکیه یا آذربایجان که از لحاظ کیفیتی پاینتر است با نام هیرودو وربانا می باشد. بیشتر افراد فعال در این صنعت همچنین پزشکان خواهان زالوی اورینتالیس هستند و سعی بر این دارند که از زالوهای وارداتی در مصارف پزشکی پرهیز نمایند. بهتر است برای تکثیر و پرورش زالوی طبی از همین نژاد استفاده شود تا علاوه بر جلوگیری از انقراض بتوان این نژاد با کیفیت را به جهان نیز معرفی نمود.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. داود تراب اقدامی
  ۳:۰۳ ۱۳۹۷/۰۱/۰۷

  از توجه و همکاری شما قبلا صمیمانه تشکر می نمایم.

  • علی کریمی
   ۷:۰۹ ۱۳۹۷/۰۱/۰۷

   درود بر شما دوست عزیز
   ممنون از لطفتون پاینده باشید.