درمان میگرن با زالو طبی اورینتالیس ایرانی

درمان میگرن با زالو طبی اورینتالیس ایرانی

درمان میگرن با زالو طبی

از دیر باز تا کنون همواره انسان با مشکلات جسمی روبرو بوده است و همیشه به دنبال راه و روشی برای مداوای آن. به همین خاطر است که نشانه هایی در تاریخ وجود دارد که در آنها انسان از ابزار و مواد مختلف برای پزشکی استفاده می کرده است. یکی از این نشانه ها درمان میگرن با زالو طبی در زمانهای نه چندان دور در ایران است. البته درمان میگرن با زالو طبی هم در ایرن و هم در کشورهای متمدن در آن زمان انجام می شده است اما تاریخ دقیق از اولین استفاده از این جاندار برای مداوای سردردها وجود ندارد. هر چند در کتب حکیمان بزرگ ایرانی ابوعلی سینا و حکیم جرجانی یادداشت هایی از درمان بیماری ها به کمک زالوی طبی موجود است.

درمان میگرن با زالو طبی ایرانی اورینتالیس

در میان انواع نژاد زالوهایی که در ایرن استفاده می شود گونه هیرودو اورینتالیس برترین گونه از نظر تعداد آنزیم کیفیت آن و تاثیر گذاری است. حتما می دانید که دو گونه هیرودو مدیسینالیس و هیرودو وربانا نیز در ایران مورد استفاده قرار می گیرد که نژاد اول تقریبا مانند اورینتالیس است اما گونه دوم (وربانا) از کیفیت آنزیم پایینی برخوردار است همچنین نژاد وارداتی به حساب می آید. پس اگر قصد درمان میگرن با زالو طبی را دارید یا از نژاد اورینتالیس ایرانی که بهترین نژاد است و یا از مدیسینالیس که نزدیک به نژاد ایرانی می باشد استفاده نمایید. همچنین دقت نمایید زالوهایی که وارداتی هستند و قرنطینه کافی ندارند می توانند برای بیماران مشکل سز شوند.

درمان میگرن با زالو طبی

خواص زالوی طبی در درمان سردردها

خاصیت های زیادی در بدن و بزاق زالو وجود دارد که از طریق گزش و انتقال آنزیمها به خون وارد بدن انسان می شوند. بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی مفید در بزاق زالوها وجود دارد که اغلب آنها قوی ترین و فعال ترین آنزیمهای ضد انعقاد طبیعی در حهان هستند. هیرودین، هیستامین، هیلارونیداز و … که سبب می گردند عروق مسدود شده بدن با سرع و ظرافت هر چه تمام تر بازگشایی شوند. این گرفتگی ها می تواند به دلیل رسوبات املاح موجود در خون باشد و یا از انباشت چربی ها پدیدار شوند. در کل اگر رگ یا مویرگی مسدود شود و لکه ای را در عروق به وجود آورد بایستی هر چه سریعتر رفع شود چرا که امکان دارد باعث مرگ فرد بیمار گردد.

کلینیک های درمانی زالودرمانی

در ایران مراکز معتبر زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها به راحتی چندین نوع از روش های درمانی را برای مداوا انواع مرض ها به کار می برند. اما در بین اعمال یداوی طب سنتی بهترین نوع آنها زالودرمانی می باشد. بیشتر افرادی که زالودرمانی برای مشکلات و سردردها را انجام داده اند رضایت کافی از این مورد را اعلام می دارند و در کوتاه ترین زمان ممکن با هزینه ای اندک معالجه میگرن یا سردرد ایشان صورت پذیرفته است. درست است که می توان زالودرمانی را در منزل و به صورت شخصی انجام داد اما توصیه و تاکید ما بر این است که این کار را در کلینیک های درمانی طب سنتی زیر نظر درمانگر مربوطه انجام دهید تا در صورت بروز اشکال بتوانید از پیشروی آن جلوگیری های لازم را انجام دهید.درمان میگرن با زالو طبی

آیا هر زالویی مورد اطمینان است؟

مهمترین سوالی که در درمان میگرن با زالو طبی بایستی به آن اشاره نمود شرایط درمان و بهداشتی بودن زالوهای مورد استفاده در این روند می باشد. اگر زالویی مشکل دار مورد استفاده قرار بگیرد و بیماری مشترک با انسان را انتقال دهد خطرات و مضرات زیادی برای فرد تحت درمان به وجود خواهد آمد. البته قرنطینه لازم برای این جاندار اگر صورت پذیرفته باشد هر گونه مشکلی در تغذیه زالوها را برطرف خواهد کرد. در کل افراد معتبر اقدام به خرید زالوهای خود از مراکز معتبر می کنند تا احتمال بروز هر گونه اشکالی در روند زالودرمانی را به حداقل ممکن برسانند. به همین خاطر است که پیشنهاد ما مراجعه به مراکز درمانی دارای تجربه کافی است.

عوارض استفاده از زالوی طبی

تا کنون هیچگونه عوراض مستقیمی در استفاده از زالوی طبی در درمان انواع بیماری ها گزارش نشده است. البته موارد منع استفاده از این جاندار وجود دارد که در مراجعه به پزشک راهنمایی های لازم حتما انجام خواهد سشد. ولی در کل استفاده از زالوی طبی سالم باعث بهبودی مشکلات خونی خواهد شد و دلیلی برای نگرانی یا بروز عوارض وجود مخواهد داشت. در روند استفاده از زالوهیا طبی برای درمان میگر شرایط استفاده و مکان استفاده نیز بسیار اهمیت دارد. استریل و بهداشتی بودن تجهیزات و مکانی که زالوها در آن نگهاداری و مورد استفاده قرار می گیرند بسیار حائز اهمیت است. همچنین قبل از انجام این عمل پرهیزات غذایی وجود دارد که بهتر است آنها را نیز مراعات نمایید.

بهترین نقاط زالودرمانی میگرن

زالوهای طبی موجودات بسیار باهوشی هستند که علاقه فراوانی به خون برگشتی به قلب یعنی همان خون آلوده و کم اکسیژن هستند. یعنی اینکه خود زالو به خوبی می داند که کدام قسمت از بدن را بایستی نیش بزند تا به خون مورد علاقه خود دست یابد. اما در شرایط درمانی زالوها را بایستی به هر وسیله ای هدایت کرد تا نقطه مورد نظر به خوبی درمان گردد. به عنوان مثال برای درمان میگرن بهترین نقاط پشت گوشاست که تعداد مشخصی زالو را در آنجا قرار می دهند تا گزش کرده و آنزیمهای خود را به داخل رگها تزریق نماید. پس زیاد هم کار سختی نیست فقط کافیست از نقاط زالودرمانی و شرایط آن اگاهی کافی داشته باشید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : آقای کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *