عوارض زالودرمانی طبی با زالوی مریض

عوارض زالودرمانی طبی با زالوی مریض

عوارض زالودرمانی طبی

یکی از اعمال یداوی موجود در طب سنتی که چند سالی است مورد توجه قرار گرفته است شاخه زالودرمانی می باشد. البته این مبحث نیز مانند دیگر مباحث مکتب طب سنتی رو به فراموشی سپرده شده بود که اکنون به صورت خودجوش توسط افراد جامعه و فرهیختگان مورد توجه و احیا قرار گرفته است. البته برخی همچنان از عوارض زالودرمانی طبی واهمه دارد که بایستی این هراس را ناشی از عدم آگاهی ایشان دانست. اولین نکته ای که بایستی در اینجا به آن اشاره نمود استریل بودن زالوهای مورد استفاده در درمان برای در امان بودن از عوارض زالودرمانی طبی می باشد. اگر شما از زالوهای سالم استفاده نمایید هیچگونه مشکلی به وجود نخواهد آمد.

اولین نکته ای که بایستی در اینجا به آن اشاره نمود استریل بودن زالوهای مورد استفاده در درمان برای در امان بودن از عوارض زالودرمانی طبی می باشد.

پیشگیری از عوارض زالودرمانی طبی

خبرهایی از راهیابیی زالوهای وارداتی می رسد که چندان خوشایند نیست. ایران بستر بسیار خوبی برای زیست بهترین گونه زالوی طبی دارد که در شمال کشور و نوار شمالی آن می باشد. زالویی با نژاد هیرودو اورینتایس و مدیسینالیس در آنجا زیستگاه دارند و از بالاترین کیفیت برخوردار می باشند. به منظور پیشگیری از عوارض زالودرمانی طبی می توانید از این نژادها استفاده کنید. همچنین نکته دیگری که بایستی رعایت گردد ایتفاده از زالوی طبی در محیط استریل است. این جاندار بسیار حساس است و با خون سر و کار دارد به همین دلیل چه در حین استفاده و چه پس از آن بایستی به خوبی بهداشت ناحیه زالودرمانی را استریل نمود.عوارض زالودرمانی طبی

چگونگی زالو درمانی

البته که زالوهای طبی خودشان به خوبی می دانند که از چه خونی باید تغذیه کنند یا اینکه جه نقطه را نیش بزنند. این ادعا به آن خاظر است که زالوها به نوعی عاشق خون آلوده هستند و آن را از عمق بدن و عمدتا از سیاهرگ بیرون خواهند کشید. اما برای اینکه درمان بهتری داشته باشید پیشنهاد ما به شما این است که حتما از طریق درمانگر اقدام نموده و با اطمینان خاطر بیشتری عمل زالودرمانی یا اعمال دیگر طب سنتی که با دست انجام می شود را به ایشان بسپارید. بسیاری از افراد به دلیل شکل ظاهری زالوی طبی از آن واهمه دارند اما اگر خواص آن را درک کنند هرگز دیگر سراغ روشهای پزشکی نوین یا داروهای شیمیایی نخواهند رفت.

افزایش تاثیر زالودرمانی

اولین مرحله از افزایش تاثیر زالودرمانی اعتقاد قلبی به آن است. هر چند زالوی طبی بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی مفید در بزاق خود جای داده اما تا زمانی که به این روش مداوا اعتقاد نداشته باشید نتیجه را تا ۵۰ درصد کاهش داده اید. پس از رسیدن به این اعتقاد قلبی بایستی مزاج شما به حالت تعادل برگردد. در طول زندگی به دلیل سبک شندگی همچنین نوع تغذیه افراد مزاج از نوعی به سایر مزاجها تغییر پیدا خواهد کرد. با مراجعه به یک پزشک طب سنتی در خواهید یافت کهاین اتفاق چگونه افتاده است و در حال حاضر چه تدبیری می توان برای آن ادیشید. البته معمولا با تغییر رژیم غذایی اصلاح مزاج خواهید شد تا روند درمانی زالوی طبی به راحتی صورت پذیرد.

بهترین زمان برای انجام زالودرمانی

در کتب طب سنتی ایرانی که معروفترین آنها قانون ابوعلی ینا می باشد برای انجام زالودرمانی عام زمانهای مشخصی معرفی شده است که انجام این عمل در آن تاریخ از سال بهتر خواهد بود. همیشه اوایل بهار و پاییز زمانهای مناسبی برا انجام اعمال یداوی طبی سنتی از جمله زالودرمانی، حجامت و فصد بوده است. اما اگر موردی تخصصی باشد که این عمل نیز عوارض زالودرمانی طبی را برای آن به همراه نداشته باشد هر چه سریعتر این کار انجام شود بهتر است. پس دست از تحقیق بردارید و سریعا به یک پزشک طب سنتی ماهر در این زمینه مراجعه نمایید. شاید در نگاه اول این کار سودی نداشته باشد اما پس از طی دوره های درمانی متجه تغییرات محسوس زالودرمانی با زالوی طبی مرغوب خواهید شد.

عوارض زالودرمانی طبی

تاریخچه زالودرمانی

سند معتبری که اثبات کند اولین بار در کجا و چه تاریخی زالودرمانی انجا شده و برای چه موردی این کار صورت گرفته است وجود ندارد. اما ایران به همراه چین، هند، مصر و یاونان از جمله اولین کشورهایی بوده اند که این روش را مورد استفاده قرار داده اند. البته که پزشکی ایران در دوره هایی نیز بسیار جلوتر از زمان خود بوده است و روشهای درمانی اعجاب انگیزی در این مکتب پزشکی ثبت شده است اما برای زالودرمانی تنها حکیم جرجانی و ابوعلی سینا مطالبی را در کتب خود درج کرده اند. البته تا ۵ دهه پیش زالودرمانی به صورت عمومی در کوچه و خیابان به وسیله چند زالو انجام می شده است و مشکلی نیز برای هچکس به وجود نمی آمده.

پرهیزات غذایی دوره درمان

در دوره ای که زالودرمانی صورت می پذیرد برای در امان ماندن از عوارض زالوهای طبی بایستی پرهیزات غذایی را نیز رعایت نمود. البته منظور از این عوارض مشکلات یسیار خفیفی هستند که هر کدام از آنها در روند بهبودی تاثیر گذار خواهند بود. اگر بتوان از غذاهای طبع سرد در این زمان استفاده نکرد همچنین جایگزین آن را طبع گرم پوشش داد تاثیری که دریافت می شود بالاترین حالت ممکن خواهد بود. یعنی خون روانتر شده به کمک آنزیمهای زالوی طبی حتی کوچکترین مویرگهای مسدود شده نیز بازگشایی خواهد شد. پس قطعا با مشاوره ای که در این زمینه با پزشک خود خواهید داشت از پرهیزات غذایی مخصوص به بدن خود نیز مطالبی را بخواهید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *