روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک و فضای کم

روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک و فضای کم

روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک

برای اینکه بتوان کسب و کاری راه اندازی کرد و در کنار آن علاو بر سوددهی به جامعه نیز کمک کرد راههای بسیاری وجود دارد. البته برخی از آنها را می توان در منزل انجام داد. یعنی به فضای زیاد یا سرمایه آنچنانی نیاز ندارند. علاوه بر آن آلودگی برای همسایگان به همراه نخواهند داشت.  روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک برای آن است که بانوان خانه دار نیز بتوانند در کنار خانواده به امر پرورش زالوی طبی در خانه بپردازند. زالو موجود عجیبیست و می تواند به سرعت به تعداد زیادی تبدیل شود. اگر شرایط پرورش را برای زالوها فراهم کنیم و بهترین  روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک را برای او فراهم کنیم در مدت زمان نسبتا کوتاهی چندین برابر خواهد شد.

بهترین  روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک

اگر قصد دارید زالو را در منزل پرورش دهید باید بگوییم در یک اتاق ۱۰ متری نیز می توان این کار را انجام داد. برای آنکه زالو را در تعداد بیشتری نگهداری کنید هم از سطح و هم از ارتفاع می توانید استفاده نمایید. گر چه برخی افراد روش های سخت را انتخاب می کنند و هزینه های زیادی را در این بین از دست می دهند. اما پیسنهاد می شود که از تعداد کم در محیط کوچک با حداقل سرمایه شروع به کار نموده تا در نهایت بتوان با استفاده از تجربه حاصل شده با تعداد بسیار بیشتری به کار ادامه داد. البته مراقب باشید نژادی هم که برای تکثیر یا تولید زالوی طبی انتخاب می کنید کیفیت لازم را داشته باشد. چرا که تا مکان دارد تا انتها به تولید همان نژاد ادامه دهید.روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک

نژاد های مختلف زالوی طبی

در ایران جمعا گونه های محدودی از زالوهای طبی زندگی می کنند. برخی از آنها نیز به صورت اصیل دارای نژاد ایرانی هستند و نامگذاری آنها نیز به نام ایرانی یا شرقی است. اولین و برترین نژاد زالوی طبی در ایران را هیرودو اورینتالیس می دانند. این گونه از زالوهای طبی تعداد آنزیم بسیار بالا همراه با کیفیت مناسب دارد. هیرودوارینتالیس در تکثیر نیز مقاوم بوده و می تواند با شرایط آب و هوایی سازگار باشد.اما بهتر است که زالوهای طبی را در شرایطی برای تکثیر نگهداری کرد که ایده آل باشد و بتواند تا مدت زمان زیادی در آرامش باد. گونه دیگری که در ایران زندگی می کند را هیرودو مدیسینالیس می نامند. این نژاد بومی ایران نیست اما به تعداد فراوانتری نسبت به اورینتالیس در ایران وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

بیماری های ممکن در پرورش زالوی طبی

باکتری ها همواره در محیط های مرطوب و تاریک از رشد بیشتری برخوردار خواهند بود. اما آیا می توان این شرایط را برای زالوی طبی ایجاد نکرد و از آن انتظار رشد بیشتر یا تکثیر را داشت؟ رفتار زالو به صورت غریزی به گونه ای است که در طبیعت نیز به دنبال مکان های تاریک و مرطوب است. یعنی اگر در مرداب یا برکه و مکانهایی که از آب شیرین برخوردار هستند شما زیر سنگها یا گل و لای را بگردید احتمال بسیار بیشتری به یافتن خواهید داشت تا بالای یک درخت! اما همانطور که اشاره شد برای تولید خطر باکتری های آلوده کننده فارم همیشه وجود دارد. بهتر است برای اینکه سرمایه گذاری خود ار مراقبت کنید از ورود باکتری و بیماریها به فارم جلوگیری کنید.

پیشگری و درمان بیماری های زالوی طبی

درست است که می توان درمان را برای زالوهایی که به بیماری مبتلا شده اند انجام داد اما بهتر نیست که قبل از آلودگی یا مشکلات دیگر از ورود آن به فارم پیشگری شود؟ (منظور از فارم پرورش زالوی طبی همان محیطی است که زالوها در آن زندگی می کنند. بیماری هایی از طریق باکتریها به زالو طبی آسیب می زنند و برخی از آنها نیز امکان جبران نخواهند داشت. همچنین قدرت تکثیر بسیار بالای آنها می تواند آسیب جدی را به فارم پرورشی در هر ابعادی وارد نماید. پس بهتر است قبل از ابتلا به بیماری با کمک مواد ضد عفونی و آنتی باکتریال از بروز این اتفاق جلوگیری کرد. ضد عفونی کننده هایی وجود دارد که به راحتی می توانید با استفاده از آنها مشکلات از دست را رفع نمایید.روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک

آیا می توان پرورش زالو را یک شغل دانست؟

برخی شرکتها و افراد زیادی هستند که برای دستیابی به سود بیشتر و فروش زالوی خود اقدام به رویا پردازی برای مشتری و در اصل فریب او می کنند. نمیتوان پرورش زالوی طبی را شغل بدی دانست اما برای اینکه بتوان به سود خوبی دست پیدا کرد ابتدا قیمتهای خرید و سپس پشتکار و ماندگاری در این صنعت از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است. یعنی اگر بتوانید زالوهای اولیه خود را با قیمت مناسب همراه با کیفیت بالا خریداری کنید می توانید از همان ابتدای کار با سود خوبی کار خود را آغاز نمایید. پس امیدواری در این کار بستگی به فعالیت شما دارد. یعنی اینکه انتظار نداشته باشید یک شبه به سود کلانی دست پیدا کنید.

خرید و فروش زالوهای طبی در ایران

شاید برای فردی که روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک را فراگرفته و اکنون قصد دارد فارمی حتی کوچک راه اندازی کند مهمترین سوال این باشد که از کجا باید خرید و به کجا می توان فروخت؟ در کشور ما به دلیل فراوانی شرایط و اقلیمها تولید بیشتر محصولات به راحتی انجام می شود. البته نیاز به علم نیز هست تا تولید با کیفیت بالاتری صورت گیرد. اما برای فروش است که امکان دارد به مشکل بربخورند. و شاید دلیل اصلی تعطیلی بسیاری از کسب و کارها نیز عدم فروش باشد. وقتی فروشی وجود نداشته باشد مانند این است که عملا تولیدی نیز صورت نگرفته است. پس آیا می توان به راحتی زالوها را مورد معامله قرار داد؟ مکانی هست که زالوها را به صورت عمده خریداری کند؟

چگونه زالوهای تولید را بفروشیم؟

همانطور که اشاره شد شاید دغدغه اصلی پرورش دهندگان زالوی طبی آن باشد که چگونه زالوهای تولید شده را بفروشند. برای خرده فروشی می توان بازاریابی برای آن انجام داد. یعنی زالوهای طبی را مرکز درمانی و افرادی که اعمال یداوی طب سنتی انجام می دهند معرفی کرد. سپس به تعداد محدود می شود آنرا به فروش رسانید. اما برای عمده فروشی هم می توان با اشخاصی که در این زمینه فعال هستند ارتباط گرفت. البته طبیعی است که قیمت عمده فروشی زالو امکان دارد تا حدودی پایینتر از قیمت بازار باشد. اما در اصل با سرعت بیشتری به سود خواهید رسید. می توان از طریق همین سایت تخصصی به قیمت خرید و فروش نیز دست پیدا کرد.

سایزهای خرید و فروش زالوی طبی

مزیتی که برای تولید زالوی طبی نسبت به سایر تولیدات وجود دارد آن است که این جاندار را می توان در مدت زمان زیادی نگهداری کرد. یعنی اینکه از زمان تولد تا رسیدن به سایز طبی مدت زمان تقریبی ۱۸ ماه زمان دارید. یعنی اینکه می توان مشتری مناسبی برای هر سایز آن پیدا کرد. سایزهایی که مورد معامله قرار می گرند نیز اصطلاحات مربوط به خود را دارند. به ترتیب لارو، سوزنی، کبریتی، آرایشی، طبی متوسط، طبی بزرگ، مولد و خرسی که بزرگترین است. اما هر کدام از این سایزها به یک منظور مورد معامله قرار می گیرند. به عنوان مثال سایز خرسی را برای خشک کردن و روغنگیری خرید و فروش می کنند. روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک برای هر کدام از این سایزها قابل اجراست.روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک

تولید دارو از زالوی طبی

مزیت دیگری که تولید زالوی طبی دارد بدست آوردن فرآوردهایی از این جاندار است. در ایران فقط روغن یا در نهایت کرم زالو به منظور افزایش سایز یا حجم دادن ساخته می شود. اما در اراپا از بزاق این جاندار داروهای قلبی عروقی همچنین پمادهایی برای رفع مشکلات عضلانی و غضوف ساخته می شود. برای ساخت روغن به صورت خانگی علم خاصی نیاز نیست. اما اگر بخواهیم داروهای دیگر را تولید کنیم بایستی به دتسگاه و علم روز دسترسی داشته باشیم. این موارد هزینه های بسیاری را در بر خواهد داشت و زمان مناسبی بایستی برای آن صرف شود. البته آنزیمهایی که در بدن زالو طبی وجود دارد هنوز امکان تحقیق بیشتر را باز گذاشته است.

صادرات زالوها به خارج از کشور

تا کنون این امکان در کشور ما فراهم نشده است. البته در سالهای گذشته به خصوص در سال ۱۳۹۶ تعداد بسیار زیادی زالو از شمال کشور به خصوص آذربایجان و ترکیه به ایران وارد شد که آلودگی های فراوانی را نیز بوجود آورد. این زالوها پتانسیل ابتلا به هر بیماری را به فرد ممصرف کننده خواهند داشت. خوشبختانه بنا به هر دلیل در سال ۱۳۹۷ از این کار تا حدود بسیار زیادی جلوگیری شد. ایران امکان توید این جاندار به صورت انبوه را دارا می اشد اما شرایط برای اینکه بتوان به کشورهای دیگر صادر کرد بسیار دشوار است. علاوه بر مشکلات خارجی مشکلاتی نیز در داخل وجود دارد که امکان صادرات زالو به سایر کشورها را به شدت دشوار کرده است.

قیمت زالو در اروپا

در کشورهای اروپایی نظیر آلمان، انگلستان و رسیه برای این جاندار ارزش ویژه ای قائلند. یعنی قیمتی که برای خرید و فروش آن در نظر گرفته شده ات برای تولید کننده بسیار مناسب است. همچنین از این جاندار در پزشکی نوین نیز استفاده می شود. این یعنی حمایت همه جانبه از روشهای طبیعی درمان که می تواند سلامت جامعه را تضمین نماید. اما متاسفانه در ایارن قیمت بسیار اندکی برای زالوها در نظر گرفته شده که تا سالهای زیادی نیز امکان افزایش قیمت وجود نداشته است. در صورت اتحاد تولید کنندگان زالوی طبی است که می توان اندکی بازار زالوها را گرمتر کرد. با روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک می توان قیمتها را به صورت معقول درآرود.روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *