روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک

روش پرورش زالو در خانه با هزینه اندک

روش پرورش زالو در خانه

پرورش بسیاری از آبزیان در ایران ممکن است و این به دلیل وجود شرایط آب و هوایی و اقلیم مناسب برای این کار است. اما برخی آبزیان مانند زالوی طبی به هزینه و مکان کمتری برای شروع به کار نیاز دارند و می توان به راحتی با تجهیزات اندک و ابتدایی آنها را در منزل به تولید انبوه رسانید. اما روش پرورش زالو در خانه نیز اهمیت دارد و بستگی به شرایط و مکانات بایستی بهترین روش پرورش زالو در خانه را انتخاب نمود سپس اقدام به تولید کرد. یکی از روش های معمول پرورش و نگهداری زالو طبی در محیط های کوچک استفاده از پت های پلاستیکی با میزان گنجایش آب بالا مانند ۱۰ لیتر است. در این پتها مدیریت امور بسیار راحت تر انجام می شود و بیماری ها نیز کمتر بروز می نمایند.

روش پرورش زالو در خانه با استفاده از پت

همانطور که اشاره شد استفاده از پتهای پلاستیکی برای یکی از روش پرورش زالو در خانه است و بهترین آنها می تواند باشد. در این روش آب بایستی به صورت هر ۲ الی ۴ روز یکبار به صورت یک سوم تعویض شود. یعنی اینکه هر سه روز یک شود از آب کف را با استفاده از شیر تخلیه هایی که در کف تعبیه شده اند تخلیه می کنیم به جای آن آّ تازه و مناسب برای زالوها را به آن اضافده می کنیم. فراموش نشود که اختلاف دمایی که در این عمل وجود دارد نبایستی بیش از ۵ درجه باشد. بهتر است مخزنی که آب را داخل آن نگهداری می کنید حتما داخل فارم باشد تا از لحاظ دمایی با آب فارم اختلاف آنچنانی نداشته باشد.

روش پرورش زالو در خانه
روش پرورش زالو در خانه

سرمایه اولیه برای تولید زالو طبی

برای تولید این جاندار با استفاده از روش پرورش زالو در خانه نیاز به سرمایه زیادی نیست و می توان با ۴ الی ۶ میلیون تومان نیز کار را آغاز کرد. البته بایستی با برنامه ریزی باشد تا فروش محصولات تولیدی به مشکل بر نخورد. همچنین سختی آب مصرفی در صورتی که زیادی باشد می تواند دردسر ساز شود و از همان ابتدا بایستی آب مصرفی برای تولید زالو ها را مورد آزمایش قرار داد. همچنین اگر قصد گسترش کار را دارید بایستی فضای بیشتری را برای تولید و تکثیر زالوها در نظربگیرید. برای این کار بهتر است آموزش های لازم را پشت سر بگذارید تا در کار موفق تر باشید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *