نگهداری زالو طبی برای ماندگاری یا تکثیر

نگهداری زالو طبی برای ماندگاری یا تکثیر

نگهداری زالو طبی

زالوی طبی موجودی است که اغلب در آب زندگی می کند و بایستی تحرک خود را در آب انجام دهد تا پس از تجزیه غذا به رشد و تولید مثل برسد. اما برای نگهداری زالو طبی در محیط های پرورشی یا استفاده برای زالو درمانی چه نکاتی را باید مد نظر قرار داد؟ مهمترین اصل در نگهداری طولانی مدت آب تمیزو دمایی است که قصد نگهداری زالو طبی در آن را دارید. اگر رعایت این دو اصل را انجام دهید تا مدت زیادی می توانید زالوی شاداب و سر زنده برای استفاده داشته باشید. اما کاهش استرس ها نیز در نگهداری زالو طبی به صورت طولانی مدت و برای پرورش اهمیت ویژه ای دارد. برای اینکه بتوان زالو طبی را در تعداد انبوه تولید و تکثیر نمود بایستی مراقب هایی را از آن به عمل آورد تا فقط به فکر تولید مثل باشد.

چه آبی برای نگهداری زالو طبی مناسب است؟

آب چشمه بهترین نوع آب برای تولید و نگهداری زالو طبی است. اما همه جا آب چشمه در دسترس نیست و بایستی آبی را به مانند آن آماده نمود تا زالوها را در آن نگهداری کرد. می توان از آب تصفیه شهری نیز برای این ار استفاده کرد اما بایستی کلر آن زدوده شود و سختی نیز کاهش یابد. برای این منظور استفاده از مخازن در باز که در سایه و دور از نور خورشید نگهداری می شوند و دستگاه های کاهش سختی آب استفاده کرد. همچنین اگر بتوان آب را به حالت سیرکوله در محیط پرورش در آورد میزان آب مصرفی نیز تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت. برای تعویض آب نیز بهترین زمان بین ۳ تا ۶ روز است که بستگی به قلیایی شدن آب نیز دارد.نگهداری زالو طبی

آموزش پرورش زالوی طبی در محیط های خانگی

همانطور که اشاره شد اگر بتوان آب مورد نیاز و شرایط لازم برای زندگی زالو را فراهم آورد حتی در منزل هم می توان به امر پرورش زالوی طبی پرداخت. اما بهترین حالت پرورش زالو آن است که آموزش های لازم به منظور تولید و تکثیر را پشت سر گذاشته باشید. مراکز زیادی در نقاط مختلف ایران به منظور تولید و تکثیر انواع زالوها وجود دارد که در زمینه آموزش فعالیت می نمایند. اما بهتر است از تعداد کم شروع به کار نمایید تا درصد شکست نیز در کار کاهش یابد. پس از طی کردن دوره اول پرورش می توان با تعداد انبوه به کار ادامه داد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع محصولات و روش های پرورش می توانید با مرکز تخصصی زالوی ایران در ارتباط باشید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *