پرورش زالوی طبی اورینتالیس در منزل

پرورش زالوی طبی اورینتالیس در منزل

پرورش زالوی طبی اورینتالیس

شناخت انواع زالو طبی

در بین ۶۵۰ گونه از زالوها تعداد محدودی به منظور مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. این زالوها را به اصطلاح زالو طبی می نامند. البته بهتر است بدانید کهداز زالوهای طبی در سراسر جهان برای بهبودی امراض به صورت مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شود. کشورهای اروپایی علاوه بر دارا بودن نژاد زالوی طبی مخصوص به خود خواهان زالو ایرانی با نام علمی هیرودو اورینتالیس هستند. پرورش زالوی طبی اورینتالیس به عنوان یک شغل در منزل قابل انجام است. برای پرورش زالوی طبی اورینتالیس فقط کافیست پشت کار داشته باشید و پس از طی دوره آموزشی آن را به مرحله اجرا در بیاورید. کسب تجربه در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

پرورش زالوی طبی اورینتالیس

در ایران به دلیل وجود آب و هوایی به اصطلاح ۴ فصل در هر نقطه از کشور امکان پرورش زالوی طبی اورینتالیس وجود دارد. این موجود را می توان در منزل یا محیط خانه نیز در تعداد انبوه تولید کرد. تجهیزات زیاد و پیشرفته ای برای پرورش زالو طبی اورینتالیس نیاز نیست و می توان با ساده ترین امکانات به راحتی تعداد ۱۰ تا ۳۰ هزار قطعه را تولید نمود. زالوی طبی از خاتواده کرم های حلقوی است که علاوه بر اشغال کردن فضای کم تا چندین برابر از خود را تکثیر خواهد کرد. شرایط پرورش زالو طبی بسیار حائز اهمیت بوده بایستی در حد امکان به طور کامل آنها را رعایت کرد. شناخت هر چه بیشتر زالو و کسب اطلاعات در این زمینه می تواند راه کار های مناسبی برای عکس العمل نشان دادن به بحران ها پیش روی پرورش دهنده قرار دهد.

شرایط پرورش زالو طبی اورینتالیس

از جمله شرایطی که در امر پرورش زالو طبی اورینتالیس بایستی رعایت شود آب ورودی به مرورشگاه می باشد. از آب شهری نیز می توان برای مرورش این جاندار استفاده کرد اما حتما بایستی کلر زدایی شده و در محیط امکانی را برای تصفیه آب فراهم کرد. کلر دشمن اصلی زالو و به طور کل آبزیان است و به محض ورود به فارم پرورشی سریعا باعث تلفات خواهد شد. این ماده سمی برای زالو تلقی می شود که حساسیت زالو نسبت به آن زیاد می باشد. کاهش مصرف آب نیز سبب می گردد هزینه ها تا حدود زیادی کاسته شود همچنین صرفه جویی در منابع آبی را به دنبال خواهد داشت. شرایط دیگری برای تولید و تکثیر زالوهای طبی وجود دارد که در همین سایت می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *