بهترین روش غذادهی زالو طبی در محیط پرورشی

بهترین روش غذادهی زالو طبی در محیط پرورشی

 

بهترین روش غذادهی زالو طبی

تا کنون در طبیعت بیش از ۶۵۰ نوع از این جاندار کشف و ثبت شده است. اما تعداد محدودی از زالوها به منظور استفاده در طبابت مورد مصرف قرار می گیرند. نژادهایی که در ایران استفاده می شود و معروف تر هستند را با نام های علمی هیرودو اورینتالیس، هیرودو وربان و هیرودو مدیسینالیس شناسایی می کنند. این زالو ها بیشتر در شمال و شمال غرب کشور زیستگاه دارند. اما می توان آنها را به محیط پرورش گاهی نیز انتقال داد تا به تولید انبوه رسانید. ضریب تکثیر بالای زالوی طبی برای تولید می تواند توجیه اقتصادی داشته باشد. اما برای اینکه بتوان به تکثیر خوب دست یافت بایستی بهترین روش غذادهی زالو را فرا گرفت و بکار برد. اما بهترین روش غذادهی زالو طبی چیست؟

آموزش بهترین روش غذادهی زالوی طبی

در ایران خوشبختانه ده دلیل وجود داشتن زیستگاه های فراوان برای این جاندار می توان هم به صورت تجربی و هم علمی روی زالوها در آزمایشگاه تحقیق به عمل آورد. همچنین در سال های اخیر افراد بسیار زیادی در زمینه تولیدات انبوه جانور مذکور فعالیت می نمایند. همین فعالیت ها سبب می گردد که در زمینه های مختلف روش های جدیدی برای غذادهی و نگهداری به دست بیاید. همچنین مراکزی وجود دارند که برای آموزش ها در زمینه های مختلف این جاندار فعالیت می نمایند. مهمترین مطلبی که یک پرورش دهنده بایستی یاد بگیرد آموزش بهترین روش غذادهی زالو طبی است که اصلی ترین مرحله کاری پرورش زالو طبی است.

از چه غذای در پرورش این جاندار استفاده کنیم ؟

در کشور های اروپایی و آمریکا از خون برای تغذیه زالو استفاده می شود. در ایران نیز طبق همین دستور بایستی در محیط پرورشی از خون تایید شده و بهداشتی برای تولید زالوها مصرف کرد. بهترین خون که در پرورش تاثیر بسیار زیادی دارد خون گوسفند و گاو یا اسب می باشد. در وش غذادهی زالوها با خون بایستی اصول و شرایط را کاملا فراهم آورد. مهمترین فاکتور در بهترین روش غذادهی زالو طبی دما و ظرو استفاده شده همچنین بهداشت خون است. اگر این شرایط را فراهم آورید می توانید تعداد زیادی از زالوها را در مدت زمان کوتاهی غذادهی کنید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: [email protected]
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *