تغذیه زالو طبی بدون خون چگونه است

تغذیه زالو طبی بدون خون چگونه است

تغذیه زالو طبی بدون خونتغذیه زالو طبی بدون خون

شاید در برخی سایتها و مراکز آموزشی پرورش زالو طبی از تغذیه زالو طبی بدن خون خوانده یا شنیده باشید. به عنوان مثال برای جایگزین تغذیه زالو طبی بدون خون را استفاده از حلزون، قورباغه یا موارد دیگری را میشنهاد می دهند. در اصل بایستی گفت در این زمینه حقیقات آن چنانی به عمل نیامده است. شاید از نظر خواص تغذیه و املاح مورد نیاز برای مرورش زالو طبی این غذاهای پیشنهادی حتی درست هم نباشند. در اصل این نوع تغذیه مربوط به زالوهای طبی پرورشی موجود در ایران نیستند و بیشتر برای زالوهای لاشه خوار یا گوشت خوار مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع زالو از بدن جانداران مرده یا لاشه آنها تغذیه می کنند.

جایگزین تغذیه زالو طبی بدون خون

در قانون ایران اتمده است که تغذیه زالو طبی بدون خون و استفاده از موارد جایگزین باشد. اما باید گفت بهترین نوع غذا برای زالوطبی استفاده از خون پستانداران است. همانطور که میدانید زالو هنگام اتصال به بدن انسان نیز از خون آن تغذیه می کند نه از گوشت بدن. همین امر می تواند گواه خوبی برای اثبات نوع تتغذیه زالو طبی با خون باشد. در خلقت زالو فک و بدن به گونه ای طراحی شده است که حتما بایستی اتصال را انجام داده سپس با مکش غذای خود را جذب نماید. اکثر زالوهایی که در ایران زندگی می کنند از نژاد هیرودومدیسینالیس و هیرودو اورینتالیس هستند. در کشورهای پیشرفته نیز همچنان از خون برای غذادهی استفاده می شود و تغذیه زالو بدن خون صرفه اقتصادی برای پرورش نخواهد داشت.

آیا می توان تغذیه زالو طبی بدون خون را انجام داد؟

برخی از افراد و پرورش دهندگان پیرامون تغذیه زالو طبی بدون خون تحقیقات جزئی را انجام داده اند. شاید بتوان از برخی جلبکها به این منظور بهره گرفت. البته مواد غذایی دیگری نیز از طریق جذب پوستی کمک خواهند کرد. اما در اصل بهترین روش برای تغذیه زالوی طبی در پرورش استفاده از خون پستانداران است که بهترین آنها نیز خون گوسفند می باشد. پس اگر هم پیشنهادی برای شما به غیر از خون برای تغذیه زالو طبی بدون خون ارائه شد حتما با دلایل علمی و منطقی ان را مورد بررسی قرار دهید. مبلغی که برای آن پرداخت می کنید نیز بسیار مهم است که باید معقول و منطقی باشد. افراد زیادی در این زمینه قصد سودجوی دارند که بعضا موفق نیز خواهند شد.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *