خواص زالو طبی برای درمان بیماری های خونی

خواص زالو طبی برای درمان بیماری های خونی

خواص زالو طبی

در دو دهه اخیز بنا به دلایل مختلف جامعه ایرانی از روش های سنتی درمان دور مانده است. روش هایی که برخی از آنها به صورت انحصاری مختص به کشور عزیزمان بوده و از آن استفاده های زیادی می کرده اند. حکیمان بزرگی در سده های دور زندگی می کرده اند که هر کدام از آنها به صورت علمی و تجربی بر روی یک روش درمان تحقیق کرده اند. در این زمینه می توان به کتب حکیمان ابوعلی سینا و جرجانی اشاره نمود. خواص زالو طبی به اثبات رسیده است و ایشان نیز استفاده از آن را به منظور مداوای امراض توصیه نموده اند. حکیم ابوعلی سینا در کتاب قانون خود به صورت مستقیم به سناسایی زالوی طبی همچنین خواص زالو طبی پرداخته و انواع مشخصی از آن را بر شمرده اند.

استفاده از خواص زالو طبی در پزشکی نوین

اما علاوه بر اینکه گذشتگان از خواص زالو طبی بهره های لازم را دریافت می کرده اند اکنون نیز در پزشکی نوین از این جاندار به صورت مستقیم و غیر مستقیم بهره گیری می شود. همانطور که می دانید دلیل اصلی خواص زالو طبی وجود بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی در بزاق این جاندار است. آنزیمهایی بسیار مفید که طبیعی ترین ماده ضد انعقادی بدن محسوب می شوند. کشور های اروپایی که در زمینه استفاده از این جاندار به پیشتازان آن تبدیل شده اند و ایران حتی درصد اندکی از تحقیقات علمی آنها را انجام نداده است زالوی طبی را در عمل های جراحی قلب باز همچنین پیوند عضو نیز بکار می برند. همچنین با تجزیه آنزیم های زالوی طبی توانسته اند داروهایی بسیار موثر برای بیماری های خونی بسازند.

خواص زالو

استفاده از زالوی طبی برای درمان

همانطور که اشاره شد زالوهای توانایی تزریق بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی مفید به بدن انسان را دارند. این آنزیمها که مهمترین آنها هیرودین و هیستامین نام دارند بهترین و قوی ترین ماده ضد انعقادی در طبیعت محسوب می شوند. با توجه به این خواص همچنین استفاده از خواص دیگر زالوی طبی از این جاندار برای دران مشکلات قلب و عروق استفاده می شود. خاصیت دیگر این ترکیبات گشادتر کردن عروق برای روان شدن حرکت خون در آنهاست. پس زمانی که لخته خونی نیز باعث مسدود شدن عروق می شود به واسطه این آنزیم ها از بین خواهد رفت و مانع از سکته های قلبی و مغزی نیز خواهد شد.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *