زمان تولید مثل زالو طبی در فارم پرورشی

زمان تولید مثل زالو طبی در فارم پرورشی

بهترین زمان تولید مثل زالو طبی

زالو موجودی شگفت انگیز است که در سالهای اخیر به دلیل گرایش مردم به سمت روش های طبیعی درمان همچنین بالا رفتن سطح اطلاعات در مورد خواص این روش ها مورد توجه قرار گرفته است. اما این میزان توجه برای انقراض زالوها در منابع طبیعی مانند برکه هایی که زالوی طبی به صورت طبیعی در آن زندگی می کند کافی است. خصوصا که صید توسط صایادان در زمان تولید مثل زالو طبی در این مناطق صورت می گیرد و سایزهای ریز آن نیز شکار می شود و امکان زیاد شدن آنها در طبیعت از بین خواهد رفت. اما می توان این جاندار را در زمان تولید مثل زالو در محیط های پرورشگاهی به تولید انبوه رسانید و تولید زالوی طبی در محیط های پرورشی علاوه بر اینکه می تواند از انقراض آنها جلوگیری به عمل بیاورد می توان منبع در آمد خوبی نیز برای تولید کننده آن باشد.

چه زمان تولید مثل زالو طبی افزایش می یابد؟

اینکه بتوان زالوی طبی را به تولید انبوه رسانید و سود خوبی نیز از آن حاصل نمود پیرو شرایطی است که باید به آنها دقت شود. اگر در زمان تولید مثل زالو طبی عواملی همچون دمای مناسب، رطوبت، نور، استرس ها همچنین تغذیه مناسب تامین گردد بهترین نتیجه در نهایت به دست خواهد آمد. به صورت میانگین تعداد زالویی که می توان از یک مولد زالوی طبی به دست آورد ۲۰ قطعه است که در شرایط  ایده آل می توان آن را به ۴۰ عدد نیز رسانید. پس می توان توجیه اقتصادی خوبی نیز داشته باشد. کافیست برای راه اندازی یک فادم پرورشی یا تکثیر آموزش های ابتدایی را پشت سر گذاشته و از تعداد اندک شروع به کار نمایید تا بتوانید به یک تولید کننده حرفه ای تبدیل شود.

زمان تولید مثل زالو

خرید لارو و مولد زالوی طبی برای تولید

برای اینکه بتوان این جاندار را به صورت عمده تولید نمود بایستی تعدادی از آن را برای اولین بار در اختیار داشت. اگر قصد راه اندازی یک فارم کوچک خانگی را دارید و برای اولین بار است که این تجربه را خواهید داشت بهتر است از تعداد کم و از زالوهای لارو شروع به کار نمایید. در این صورت علاوه بر اینکه تجبه خوبی در پرورش به دست خواهید آورد هزینه ای که صرف کرده اید در صورت شکست زیاد نخواهد بود. همچنین در صورتی که زالوهای لارو را به سایز مناسب یعنی مولد برسانید در زمان تولید مثل زالو طبی می توانید تعداد زیادی بچه از آنها بگیرید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *