شرایط نگهداری زالو در تولید و تکثیر خانگی یا صنعتی

شرایط نگهداری زالو در تولید و تکثیر خانگی یا صنعتی

شرایط نگهداری زالو طبی

ایران از نظر گوناگونی شرایط آب و هوایی بسیار متنوع است. به همین دلیل امکان پرورش انواع آبزیان در نقاط مختلف کشور عزیزمان وجود دارد. البته برای اینکه بتوان زالوها را در محیطهای مختلف به عنوان مثال کوهستانی پرورش داد باید شرایط نگهداری زالو را به بهترین شکل ممکن فراهم آورد. این شرایط زیاد دشوار نیست و مهمترین عوامل آن آب، دما، استرس، نور و اکسیژن مورد نیاز جاندار است. در زمان اسجاد شرایط نگهداری زالو طبی باید توجه ویژه ای به آب و دمای محیطی که زالوها در آن قرار دارند صورت پذیرد. این دما اگر اختلاف ناگهانی و بالایی داشته باشد قطع به یقین باعث تلفات خواهد شد. همچنین آب آلوده به دلیل پخش شدن آلودگی با سرعت بسیار بالا در آب می تواند باعث تلف شدن زالوهای طبی در محیط پرورشی شود.

ایجاد شرایط نگهداری زالو طبی

در اینجا گفتیم که شرایط نگهداری زالوی طبی بسیار ویژه است.اما برای ایجاد شرایط نگهداری زالو در محیط های صنعتی یا خانگی چه امکاناتی را باید فراهم نمود. مهمترین عامل در پرورش زالوی طبی آب است و سپس دما از ارهمیت برخوردار است. برای آبی که قرار است در مورد زندگی زالوی طبی مورد استفاده قرار بگیرد اطلاعات خاصی وجود دارد. برای اینکه شرایط ایده آل تکثیر یا تولید زالو به وجود بیاید بایستی از یک دستگاه تصفیه همراه با مخازن ذخیره آب استفاده شود. همچنین دما از طریق وسایل گرمایش و سرمایش تامین می شود. همچنین زالو به نور زیادی نیاز ندارد و با چند لامپ ۶۰ وات می توان نوری که در این محیط لازم است تامین نمود. استرسی که به زالوها وارد می شود عاملی تاثیر گذار در تلفات زالوهاست. این استرس ها تا حد امکان بایستی کاسته شوند.شرایط نگهداری زالو

پرورش زالو با سرمایه اندک

خوشبختانه در سالهایاخیر استفاده از روش های سنتی درمان به خصوص زالودرمانی در ایران بیش از پیش شده است. به همین دلیل می توان زالوها را در محیطهای خانگی نیز به تولید رسانید یا تکثیر کرد و به سود اقتصادی رسید. البته همانند دیگر کارهای تولیدی میزان سود با سرمایه اندک بسیار کمتر از شغلهای بزرگ است. اما به هر حال می توان به عنوان یک شغل دوم و شغلی برای بانوان روی آن حساب باز کرد. پرورش زالوی طبی در منزل نیاز به تجهیزات زیادی نخواهد داشت. با حداقل سرمایه یعنی ۷ تا ۱۰ میلیون تومان نیز می توان زالوها را در محیطهای خانگی به تولید رسانید و سود اقتصادی حاصل نمود. کافیست با نماینده ما در این مورد تماس حاصل نمایید تا اطلاعات کافی را کسب نمایید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : آقای کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *