شرایط و محیط پرورش زالو طبی چیست

شرایط و محیط پرورش زالو طبی چیست
پرورش زالو طبی
پرورش زالو طبی

پرورش زالو طبی

در سالهای اخیر گرایش افراد جامعه ایرانی به دلیل دریافت اطلاعات پیرامون زالوی طبی همچنین زالو درمانی به این سمت بیشتر گزارش شده است. زالوها خواص درمانی زیادی دارند و به کمک آنها می توان بیش از ۹۰ درصد امراض خونی را مداوا نمود. هیرودین و هیستامین موجود در بزاق زالو طبی می تواند گردش خون در عروق را روانتر کرده همچنین رگهای مسدود شده را بازگشایی نماید. شمال کشور بهترین محل یا زیستگاه برای زندگی زالوهای طبی می باشد که شکار این جانور نیز در چند سال گذشته در این مناطق بیش از پیش شده است. این شکار بی رویه میتواند به انقراض نسل زالوهای مرغوب ایرانی ختم شود که برای جلوگیری از آن بایستی پرورش زالو را رواج داد.

محیط پرورش زالو طبی

میتوان محیط پرورش زالو طبی را در هر نقطه از ایران فراهم نمود. زالوها به خوبی خود را با شرایط و محیط پرورش زالو طبی در خانه یا کارگاه پرورشی وفق می دهند. ایجاد شرایط مطلوب برای زندگی زالو سخت نیست چرا که این جاندار در میان تمام آبزیان پرورشی به سرمایه کمتری برای تکثیر نیازمند است همچنین شرایط پرورش زالو طبی نیز بسیار آسان می باشد. آب، استرس، تغذیه، نور، دما و بهداشت از جمله مهمترین عوامل در تکثیر زالو طبی در محیطهای خانگی می باشد.

شرایط پرورش زالو طبی

شرایط و محیط پرورش زالوی طبی مهمترین علل شکست یا موفقیت پرورش دهنده است. بایستی در تمام طول پرورش زالوی طبی شرایط عالی را برای زالو در نظر گرفت تا بتواند در محیطی به دور از استرس و امن به تولید مثل بپردازد. اگر شرایط و محیط برای تولید مثل زالو خوب باشد در شرایط عالی از هر یک مولد می توان تا ۸۰ بچه زالو بدست آورد که برای یک مرورش دهنده سود بسیار خوبی خواهد بود. برای آشنایی هر چه بیشتر با شرایط و محیط پرورش زالو حتماً یا از طریق آموزشهای علمی و یا تجربه عملی بایستی اقدام نمود که بهتر است علم این کار را نیز فرا بگیرید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *