شغل ناشناخته پرورش زالو طبی

شغل ناشناخته پرورش زالو طبی

شغل ناشناخته پرورش زالو

شغل ناشناخته پرورش زالو طبی

در ایران کاسبی های زیادی وجود دارد و به دلیل جمعیت کشور بسیاری از افراد در آن ورود کرده اند. اما شغل ناشناخته پرورش زالو طبی هنوز آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است. اما در کل چند سالی است که توجه ها نسبت به شغل ناشناخته پرورش زالو بیشتر از قبل شده است. چرایی اینکه به پرورش زالو طبی شغل ناشناخته پرورش زالو طبی می گوییم آن است که هنوز تحقیقات کامل و جامعی در این زمینه صورت نگرفته است. یعنی بسیاری از افراد بر اساس همین اطلاعات اندک موجود در فضای مجازی یا کلاس های کوچک شروع به کار می کنند.

شغل ناشناخته پرورش زالو طبی در اروپا

با اینکه زالو درمانی در کشور ما دارای قدمتی دیرینه می باشد اما در مورد این جاندار چیزی در حدود 3 دهه کاملا بی تفاوتی اعمال شده است. برخی از قوانین که در گذشته تصویب شده بود حتی باعث دوری اجتماع از روش های درمانی سنتی به خصوص زالو درمانی می شده اند. کشورهای اروپایی نظیر انگلستان، آلمان و روسیه از جمله پیشگامان در شغل ناشناخته پرورش زالو طبی هستند. در این کشورها ارزش واقعی زالو شناخته شده و بهایی برابر با یک بشکه نفت تنها برای چند عدد زالو پرداخته می شود. مراکز تحقیقاتی بزرگی به منظور تولید و انجام آزمایشات بر روی زالوی طبی در این کشور های وجود دارد.

صادرات زالو به کشورهای دیگر

ایران دارای نژادی بسیار مرغوب از زالوهای طبی در سراسر دنیا می باشد. این نژاد را با نام علمی هیرودو اورینتالیس می شناسند. اما با این حال نه تنها در زمینه تولیدات داخلی بلکه در صادرات نیز بسیار ضعیف عمل کرده ایم. کشور ترکیه نیز یکی از تولید کننده های زالوی طبی است که سالیانه تعداد زیادی از زالوها را به کشورهای دیگر صادرات می نماید. ایران به عنوان یکی از اهداف برای صادرات زالوی طبی ترکیه است. نژاد وربانا گونه از این زالوهاست که با قیمت بسیار ارزان تر از کشور ترکیه به ایران وارد می شود. شما می توانید با تحقیقات اندک با شکل ظاهری زالوی وربانا آشنا شوید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *