شناخت زالو طبی و محیط زندگی در طبیعت

شناخت زالو طبی و محیط زندگی در طبیعت

شناخت زالو طبی

شناخت زالو طبی

زالو از خانواده کرم های حلقوی به حساب می اید. این کرم حالتی لزج با رنگ تیره دارد. در تمام دنیا در حدود ۶۵۰ نوع از زالوها را می توان یافت. اما تعداد کمیاز آن ها برای مصارف درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. شناسایی این زالوها بیشتر به تجربه نیاز دارد تا بتوان از نوع سمی تشخیص داد. شناخت زالو طبی بیشتر از شکل چثه و رنگ بدن انجام می شود. رنگ سبز زیتونی و بعضا قهده ای با دو خد زرد در کنار بدن همچنین خالهای سیاهرنگ به شناخت زالو طبی کمک خواهد کرد. این نرم ترنان بیشتر آبزی هستند و در محیط های خنک، مرطوب و تاریک می توان آنها را در طبیعت پیدا کرد.

زندگی زالو طبی در طبیعت ایران

در ایران به دلیلی شرایط اب و هوایی مناسب ماکان زندگی زالو در بیشتر منطق فراهم است. اما بهترین مکان برای زندگی زالو طبی در طبیعت مردابها برکه ها است. با شناخت زالو طبی و آشنایی هر چه بیشتر با محیط زندگی او در طبیعت متوجه خواهید شد که در چه نقاطی زیستگاه دارند. زیستگاه اصلی زالو طبی در ایران شمال و شمال غرب کشور می اشد. در این محدود زالو طبی اورینتالیس ایرانی زندگی می کند.

پرورش زالو طبی در محیط مصنوعی

برای انکه بتوان زالو طبی را در محیط های مصنوعی پرورش داد باید علم شناخت زالو طبی را بخوبی فرا گرفت. با این علم می توان در مقابل مخاطراتی که زالو را تهدیدی می کند عکس العمل خوبی به نمایش گذاشت. مدیریت فارم پرورش زالو طبی کار دشواری است که شناخت زالو طبی تا حدود بسیار زیادی به شما کمک خواهد کرد. این جاندار می تواند تا چندین برابر از نوع خود را اکثیر نماید. می توان گفت در میان تمام آبزیان پرورشی کم هزینه ترین و راحت ترین آنها می باشد. نیاز به سرمایه اندک یکی دیگر از مزایای پرورش زالو طبی می باشد.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *