فارم کوچک پرورش زالو طبی راه اندازی خانگی

فارم کوچک پرورش زالو طبی راه اندازی خانگی

فارم کوچک پرورش زالو طبی

زالوی طبی از جمله موجوداتی است که امکان تکثیر و پرورش در محیط های تحت کنترل را دارد. اتفاقا پرورش زالوی طبی در سال های اخیر مورد توجه عموم جامعه ایرانی قرار گرفته است و افراد کارآفرین زیادی به سمت تولید این جاندار گرایش پیدا کرده اند. برای راه اندازی یک فارم کوچک پرورش زالو طبی نیاز به هزینه زیادی نیست و می توان با تجهیزات ابتدایی به تولید در تعداد انبوه این جاندار پرداخت. مکانی که منظور فارم کوچک پرورش زالو طبی را برآورده می نماید چیزی در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ متر مربع می باشد. در این مساحت با هزینه ای مشخص می توان چیزی در حدود ۱۰۰۰۰ لارو یا ۲۰۰۰ قطعه مولد از هر نژادی نگهداری کرد یا به تکثیر رسانید.

تجهیزات راه اندازی فارم کوچک پرورش زالو

همانطور که اشاره شد برای راه اندازی فارم کوچک پرورش زالو نیازی به تجهیزات گران و پر هزینه یا خاصی نیست که نتوان آنها را از بازار تهیه نمود. یکی از وسایلی که بیشتر برای زالوی طبی ممکن است در مناطق مختلف ایران مورد استفاده قرار بگیرند دستگاه تصفیه آب است. ممکن است از آب چاه، چشمه، روخانه یا لوله کشی استفاده کنید که در هر صورت بایستی آن را مورد آزمایش قرار دهید. برای فارم بزرگ یا فارم کوچک پرورش زالو آبی که مورد استفاده قرار می گیرد اهمیت بالایی دارد چرا که زیستگاه اصلی آن در آب است. پس دستگاه تصفیه آب در صورت بالا بودن سختی آب حتما بایستی تدارک دیده شود. هزینه خرید دستگاه تصفی نیمه صنعتی زیاد نیست.

فارم کوچک پرورش زالو

بهترین روش پرورش زالو در خانه

روش های متعددی تا کنون برای تولید یا تکثیر زالوها بوجود آمده است که هر کدام از آنها دارای معایب و مزایایی برای انجام کار هستند. اما بهترین روشی که می شود زالوها را در آن نگهداری کرد استفاده از وان یا پت است. چرا که علاوه بر مدیریت بهتر می توان از پیشرفت بیماری های احتمای در تمام فارم پرورش زالو طبی نیز جلوگیری به عمل آورد. همچنین احتمال از بین رفتن تجهیزات بر اثر شکستن یا آلوده شدن بسیار کاهش خواهد یافت. بهتر است برای اینکه بهترین روش پرورش یا تکثیر را فرا بگیرید آموزش های لازم برای این کار را پشت سر بگذارید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: [email protected]
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *