قدرت زالوی طبی برای زیبا سازی پوست

قدرت زالوی طبی برای زیبا سازی پوست

قدرت زالوی طبی

اثر زالوی طبی در درمان امراض به سه شکل است که شامل عمل قیزیکی، رفلکس و بیوشیمی می شود. در عمل فیزیکی نقطه ای که قرار است از آن خون مکیده شود را به کمک ۳ فک خود که دندان های بسیار ریز دارد سوراخ کرده و آماده مکش خون از آن نقطه می گردد. البته قبل از سوراخ کردن نیز آنزیم هایی که باعث بی حسی می شود را تزریق می نماید که بسیار قوی هستند. اما قدرت زالوی طبی به همین جا ختم نمی شود و در عمل رفلکس شروع به مکش خون از عمق بدن می کند که بیشتر از سیاهرگ این کار را انجام می دهد تا خون آلوده بیرون کشیده شود. اما مرحله سوم است که اصلی ترین قدرت زالوی طبی را نامیان می سازد و آن تزریق بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی قوی به رگهاست.

اصلی ترین قدرت زالوی طبی

همانطور که اشاره شد تنها مکش خون نیست که سلامتی را به فرد تحت درمان هدیه می کند و اصلی ترین قدرت زالوی طبی در تزریق آنزیم هایی است که قوی ترین ترکیبات ضد انعقاد مفید در طبیعت برای بدن انسان می باشد. اصلی ترین و معروف ترین این آنزیم ها شامل هیرودین، هیستامین، هیلارونیداز، بدلین و … هستند که هر کدام از آنها به منظوری خاص به بدن طعمه یعنی همان بیمار تزریق می شوند. ما توان گفت از زمانی که زالو مکش خون را آغاز می نماید این آنزیم ها نیز فعالیت خود در عروق را شروع می کنند. پاکسازی خون همچنین گشادتر شدن عروق سبب می گردد حرکت خون در عروق افزایش یافته و با سرعت بیشتری انجام گردد. همچنین لخته های خونی بوجود آمده ر مسیر رگها نیز بازگشایی می شوند.

قدرت زالوی طبی

شناخت زالوهای درمانی از دیگر گونه ها

ممکن است هر فرد در هر سنی از زالوها بداند و حداقل یک بار اسم آن را شنیده باشد. این جاندار به صورت طبیعی در برکه ها و تالابها یا چشمه ها یافت می شود و بعضا به قورباغه ها، ماهی ها یا جاندارانی که در محیط زندگی وارد می شوند حمله می کنند. اما آیا می توان از تمامی زالوهای موجود در کره زمین به عنوان مصارف درمانی استفاده کرد؟ البته که نه. نژادهایی خاص از زالوها هستند که می توانند برای درمان امراض خونی به انسان کمک کنند و هر کدام از آنها در نقطه از جهان زندگی می کنند. یکی از محبوب ترین زالوهای طبی در جهان به نام ایران ثبت شده است و بیشتر در نقاط شمال غرب کشور زندگی می کند. نام علمی این زالو هیرودو اورینتالیس است که از نام شرقی گرفته شده.

قدرت زالوی طبی

نژاد زالوی طبی هیرودو اورینتالیس

همانطور که اشاره شد بهترین نوع زالوی طبی در ایران زیستگاه دارد. اما در ایران ۳ نژاد از زالوها برای زالودرمانی مورد استفاده قرار می گردند. هیرودو مدیسینالیس، هیرودو اورینتالیس و هیورودو وربانا گونه هایی هستند که در ایران به منظور درمان مشکلات خونی مورد استفاده قرار می گیرند. به جز اورینتالیس گونه های دیگر را به عنوان وارداتی از کشورهایی همچون ترکیه و آذربایجان می شناسند. زالوی وربانا به دلایل خاص محبوبیت چندانی میان جامعه ایرانی نداشته و اغلب درمانگران نیز برای مصارف درمانی سراغ اورینتالیس یا مدیسینالیس می روند.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: [email protected]
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *