قیمت زالو طبی مولد هیرودو مدیسینالیس

قیمت زالو طبی مولد هیرودو مدیسینالیس

قیمت زالو طبی مولد

در ایران تقریبا ۳ نوع زالوی طبی بیش از سایرین مورد استفاده درمانی قرار می گیرند. دو نوع هیرودو اورینتالیس و هیرودو مدیسینالیس که از نظر تعداد و تاثیر آنزیم همچنین ضریب تکثیر تولید مثل مشابه هم هستند نیز بیشتر از هیرودو وربانا که گونه وارداتی به حساب می آید مورد استفاده قرار می گیرند. اما اگر قصد پرورش این جاندار را داشته باشید بایستی از سایز بزرگ آن استفاده کنید که به این منظور باید قیمت زالو طبی مولد را بدانید. منظور از زالوی طبی مولد سایز بزرگ و به بلوغ رسیده آن است که امکان تولید مثل را خواهد داشت. البته قیمت زالو طبی مولد در نژاد های مختلف نیز متفاوت است که همین امر می تواند در سود نهایی پرورش تاثیر گذار باشد.

بهترین قیمت زالو طبی مولد

اگر به منظور استعلام قیمت زالو طبی مولد و خرید آن به مراکز مختلف مراجعه کرده باشید متوجه خواهید شد که قیمت های مختلفی از این سایز در بازار ارئه می گردد. البته تا حدودی معقول هستند اما قیمت زالو طبی مولد بستگی به عواملی دارد که در اینجا تعدادی از آنها را عنوان خواهیم کرد. یکی از مهمترین آنها سن زالوی طبی است که امکان باروری داشته باشد یا اینکه از زمان آن نگذشته باشد. نژاد، صیدی یا پرورشی بودن، زمان خرید و تعداد در قیمت نهایی معالمه نیز تاثیر گذار خواهد بود. البته برای خرید زالوی طبی در هر سایزی بهتر است از طریق فروشگاه های مختلف استعلام قیمت نمایید.قیمت زالو طبی مولد

بهترین زمان برای خرید زالوی مولد

برخی افراد به دلیل ناآگاهی در زمان نامناسب اقدام به پرورش یا تکثیر زالوی طبی می کنند که این کار ممکن است به کسب و کار آنها صدماتی را وارد سازد. بهترین زمان برای اجرایی ساختن تکثیر زالوی طبی را می توان در زمستان و بهمن ماه دانست. در این زمان علاوه بر کیفیت بالای زالوهای مولد قیمت مناسبی از این سایز نیز در بازار موجود است. زالویی که کوکون گذاری نکرده باشد را در اصطلاح زالوی مولد جوان می گویند که قدرت کوکون گذاری بالاتری نسبت به زالوهایی دارد که یک بار کوکون گذاری کرده اند. به همین دلیل از قیمت تقریبی بالاتری برخوردار هستند. در اصل زالوی مولد جوان را بین ۱۴ تا ۲۰ ماهه می دانند.

سایز زالوی طبی مولد

بسیاری از افراد اختلاف سایز زالوی طبی مولد را با پیش مولد یا خرسی نمیدانند. زالوی پیش مولد یکبار غذادهی می شود و پس از گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه به مولد تبدیل می شود. زالوی خرسی نیز اصطلاحا به زالویی گفته می شود که کاربرد درمانی نداشته همچنین فاقد امکان کوکون گذاری است. این زالو معمولا بالای ۱۸ سانتی متر است. اما زالویی که به عنوان زالوی مولد شناخته می شود بین ۱۰ تا ۱۸ سانتی متر می باشد و بعد از غذادهی حدود ۴ ماه زمان نیاز دارد تا بتواند زالوهای لارو را به پرورش دهنده تحویل دهد. ضریب تکثیر در زالوی مولد نژاد هیرودو اورینتالیس و مدیسینالیس را ۱ به ۳۰ به صورت میانگین می شود تخمین زد.

شرایط نگهداری زالوی مولد

امری که در تکثیر زالوها مهم است نگهداری زالو و ایجاد شرایطی ایده آل برای تولید و تکثیر بالاتر است. این شرایط را دما، نور، رطوبت، آرامش و … تشکیل می دهد که بایستی روی هر کدام از آنها حساسیت بالایی بخرج داد. در کل در زمان کوکون گذاری زالوی طبی مولد بایستی زمان بیشتری را به مراقبت از این جاندار اختصاص داد چرا که بروز یک شوک می تواند باعث کاهش ضریب تکثیر یا حتی ایجاد تلات شدید شود. برای کسب تجربه در این زمینه پیشنهاد می شود با پرورش و از تعداد کم شروع به کار کرد تا اگر مشکلی در زمان تکثیر نمایان شد به راحتی و با منترل بتوان آن را برطرف کرد.

کوکون گذاری زالوهای مولد

یکی از جالبترین اتفاقات در دوره زندگی زالوهای طبی کوکون گذاری یا تولید پیله ای است که بچه زالوها یا اصطلاحا لارو در آنها قرار می گیرد. در کوکون ماده های پروتئینی برای تغذیه بچه ها تا زمان خروج وجود دارد. این پیله توسط یک زالو شکل می گیرد. یعنی هر زالوی طبی را می توان به عنوان یک مولد در نظر گرفت. اما حتما برای تولید مثل به یک جفت نیاز دارد و بایستی حتما در زمان جفتگیری آنها را به صورت زوج در ظروف نگهداری قرار داد. مدت زمانی که زالوهای مولد برای این پروسه نیاز دارند بین ۳ تا ۴ ماه می باشد. البته کوکون ها تقریبا ۲۰ روز بایستی در محیط قرنطینه سپری کنند تا به سایز ایده آل برسند. پس از آن می توانید به لاروها برای خروج از کوکون کمک کنید.

خرید بهترین نوع زالوهای مولد

همانطور که اشاره شد مراکز زیادی به منظور خرید و فروش انواع زالوهای طبی وجود دارد که می توان از هر کدام عملیات خرید و فروش زالوی طبی یا سایزهای مختلف این جاندار را به انجام رسانید. اما از چه طریق می توان بالاترین کیفیت از این جاندار را در سایز مولد در اختیار داشت؟ قیمت واقعی مولدها را از چه طریق می توان استعلام نمود. بهترین روش برای اینکه بتوان قیمت و کیفیت بالا از این موجود را در اختیار گرفت آن است که از طریق مرکزی تخصصی اقدام به خرید نمود. مرکز تخصصی زالو پلاس علاوه بر عرضه تولیدات خود به بازار توانسته است ارتباطات خوبی را با سایز مراکز تولیدی برقرار نموده و بالاترین کیفیت را در اختیار مشتری در هر شهر قرار دهد.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *