مجوز پرورش زالو طبی و مراحل دریافت

مجوز پرورش زالو طبی و مراحل دریافت

مجوز پرورش زالو طبی

مجوز پرورش زالو طبی

یکی از مراحلی که پرورش دهندگان زالوی طبی بایستی آن را پشت سر بگذارند اخذ مجوز پرورش زالو طبی می باشد. بهتر است در ابتدای کار در مورد مجوز پرورش زالو طبی و مراحل دریافت آن به خوبی مطالعه نمایید و سپس اقدام به این کار بکنید. در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ یکی از این مراحل کاسته شد و دیگر نیازی به دریافت تأییدیه از بهداشت برای دریافت مجوز پرورش زالو طبی نمی باشد البته ناگفته نماند که بایستی تمامی اصول بهداشتی را کاملاً رعایت کرد تا علاوه بر آسیب نرسیدن به فارم و زالوها، بهترین نمونه از این جاندار را به بازار ارائه نمایید. زالوهای طبی به راحتی قابل تکثیر هستند اما بایستی مراقبت از آنها را به خوبی انجام داد تا با مشکلی مواجه نشد. در روند اخذ این مجوزها موارد دیگری نیز وجود دارد که بررسی می شوند.

مراحل دریافت مجوز پرورش زالو طبی

می توان زالوها را به صورت خانگی در تعداد اندک نیز به تولید رسانید. اما بهتر است برای اینکه کار اصولی همراه با حمایت انجام دهید به سمت گرفتن مجوز پرورش زالو طبی و همچنین کسب علم این کار اقدام نمایید. با مراجعه به نظام مهندسی کشاورزی در محیط خود از اطلاعاتی که به شما داده خواهد به خوبی می شود استفاده کرد تا به موفقیت دست یافت. در بعضی مناطق قوانین برای راه اندازی فارم پرورشی متفاوت است و فقط باید از مراجع زی ربط پرس و جو به عمل آورد. در گذشته گرفتن مجوز برای چنین کاری دشوارتر بود اما اکنون به لطف پیشگامان این صنعت همچنین واحدهای مربوط به انجام امور آن تقریباً به راحتی می توان این جواز را دریافت نمود.

پرورش زالو به چند روش امکان پذیر است؟

این جاندار را می توان در روشهای مختلفی به تولید رسانید. از جمله در برکه ها، آکواریوم های شیشه ای، پت های پلاستیکی، شیشه های چند لیتری و … که هر کدام بستگی به شرایط دارد. با عنوان مثال اگر شما قصد گرفتن بچه زالو یا همان لارو را داشته باشید بایستی از وانهای فایبر گلاس در این زمینه استفاده کنید و مولد ها را با شرایط خاص در آن قرار دهید. یا می شود بچه زالو یا همان لارو را در شیشه یا پت نگهداری کرد تا رشد کنند. روش دیگر در برکه هاست که یا می شود از محیط طبیعی برکه استفاده کرد یا در صورت امکان و وجود وسایل اقدام به برکه سازی کرد. کنترل و مدیریت در این گونه فارم ها اندکی دشوار است اما شاید بتوان بازدهی بیشتری از آن حاصل نمود.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *