مشکلات و بیماری زالو طبی هیرودومدیسینالیس در پرورش

مشکلات و بیماری زالو طبی هیرودومدیسینالیس در پرورش

بیماری زالو طبی

شناخت زالو طبی

زالو طبی به عنوان کرمی از خانواده کرم های حلقوی است که خ.اص درمانی بسیاری را برای انسان در وجود خود جای داده است. این جاندار از دیر باز تا کنون مشکلات خونی انسان را برطرف کرده. دفع بیش از ۹۰ درصد از مشکلات و بیماری زالو طبی سبب شده که این جاندار در جامعه ایرانی نیز بسیار زیاد مورد توجه عموم و فرهیختگان جامعه قرار بگیرد. ۳ گونه از زالوهای درمانی به صورت زنده و وارداتی در ایران قابل دسترسی است که آنها را با نام های هیرودمدیسینالیس، هیرود اورینتالیس و هیرودو وربانا شناسایی می کنند. بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم برای حمله به بیماری زالو طبی از خود ترشح می کند که هر کدام برای مریضی خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع بیماری زالو طبی

زالو ممکن است در دوران پرورش در محیط های پرورشکاهی دچار مشکلاتی شود. رفع بیماری زالو طبی بایستی به سرعت صورت پذیرد چرا که می تواند تمام فارم پرورشی را با مشکل دچار سازد. یکی از شایع ترین بیماری زالو طبی بالا آوردن یا قی کردن خون است که معمولا پس از خوندهی به زالو اتفاق می افتد. انتقال زالو با شرایط استرس می تواند موجب بیماری زالوی طبی در این دسته شود. مشکلات بیشتری زالو را تهدید می کند که هر کدام سرمایه پرورش دهنده را مورد هجوم قرار خواهند داد.

برطرف نمودن بیماری زالو طبی

آشنایی هر چه بیشتر با زالو طبی و بیماری زالو طبی از لحاظ علمی و تجربی می تواند در برطف نمودن مشکلات این جاندار بهتر باشد. شخص پرورش دهنده می تواند با دریافت آموزش و مشاوره در حین تولید در رفع بیماری زالو طبی به بهترین شکل ممکن رفتار نماید. به عنوان مثال در برابر استرس بایستی با کاهس نور و استرس و دما از تلف شدن تعداد زیادی زالو طبی جلوگیری به عمل آورد.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *