کوکون گیری زالو طبی مولد پرورشی

کوکون گیری زالو طبی مولد پرورشی

کوکون گیری زالو

منظور از کوکون گیری زالو طبی چیست؟

در امر پرورش و به خصوص تکثیر زالو طبی یکی از موارد مهم کوکون گیری زالو طبی است. منظور از کوکون محفظه ای است که زالو تخمها و بچه زالو را در آن تا رسیدن به سایز مناسب نگهداری می کند. این کوکونها شبیه به پیله های کرم ابریشم هستند. البته جنس آنها بسیار متفاوت می باشد و بیشتر به اسفنج شباهت دارند. در هر کوکون بین ۸ تا ۱۶ بچه زالو امکان دارد وجود داشته باشد. پس از به اصلاح رسیدن کوکون آنها را باز کرده یا اجازه می دهیم خوده بچه زالوها از کوکون بیرون بیایند. پس از آن بایستی بچه زالوها را به آب و فضایی کاملا عاری از استرس انتقال داد. برخی از مراکز کوکونهای تخلیه شده را نیز برای تحقیقات آزمایشگاهی خریداری می کنند.

پروسه کوکون گیری زالو طبی

از مهمترین شرایط کوکون گیری زالو طبی دمای محیطی آن است. مس از بستر سازی برای اینکه زالوی مولد بتواند تخمها را در آن قرار دهد بایستی دما را متناسب با شرایط ویژه زالو بگردانیم. این دما نباید زیاد گرم و نه زیاد سرد باشد. همچنین رطوبت در زمان کوکون گیری زالو بایستی مطلوب باشد تا زالوی مولد با احساس آرامش بیشتری اقدام به تخم گذاری کند. از ایجاد و ورود استرسها مانند سر و صدا، گرما یا سرمای بیش از حد و ناگهانی، کاهشیا افزایش بیش از حد رطوبت همچنین جابجایی های بی مورد کوکونها در حد ممکن پیشگیری نمایید. برخی از عوامل امکان دارد بچه زالوهایی که در کوکون زندگی می کنند را به تلف شدن بکشاند.

خرید و فروش زالو طبی

نه تنها در ابران بلکه در سراسر جهان زالو را از کوکون تا مولد خرید و فروش می کنند. این جاندار خواص بسیاری دارد که از بهترین آنها دارا بودن بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم است. آنزیمهای پروتئینی موجود در بدن زالو طبی با اتصال به بدن انسان شروع به ترشح و ورود به خون می نمایند. این آنزیمها را به صورت آزمایشگاهی به راحتی نمی توان تولید کرد. بهترین روش برای رسانیدن آنزیمهای مذکور به بدن همان نیش زدن زالو است. البته به صورت های دیگری همچون روغن و کرم نیز می توان این ترکیبات را به بدن رسانید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *