پرورش کرم خراطین در ایران برای روغن گیری یا خوراک دام ۲۰۲۱

پرورش کرم خراطین در ایران برای روغن گیری یا خوراک دام ۲۰۲۱

پرورش کرم خراطین در ایران

افراد بسیاری هستند که علاقه مند به کارهای تولیدی از جمله تولید جانداران خاص مانند کرم های ایزییا یا خراطین باشند. این جاندار هم مانند بسیاری از جانداران دیگر امکان تولیدات انبوه را دارد و می تواند از نظر اقتصادی برای پرورش دهنده بسیار مناسب باشد. اما باید گفت بسیاری کرم خراطین را با ورمی کمپوست اشتباه می گیرند. تفاوت هایی میان این دو وجود دارد که قبل از اقدام به راه اندازی فارم بایستی در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید. کرم خاکی به زباله خار معروف و بیشتر به منظور خوراک دام استفاده می شود. اما پرورش کرم خراطین در ایران امکان پذیر نیست یا اگر بخواهیم آن را در ایران به تولید انبوه برسانیم بایستی هزینه های بسیاری متحمل شویم. درست است که هر دو نژاد از خانوده کرم های حلقوی هستند اما در میزان مواد پروتئینی موجود در بدنشان با یکدیگر اختلاف دارند. این اختلاف در زمان استفاده از روغن بدست آمده از کرم خشک شده آنها مشهود خواهد بود. بسیاری افراد از ورمی کومپوست به عنوان خراطین استفاده می کنند در صورتی که خراطین تا ۷۰ درصد مواد پروتئینی داشته که بافت فیبری در نواحی عضلانی را به خوبی پوشش خواهد داد. از این کرم برای روغنگیری در طب سنتی به منظور افزایش سایز اندام کوچک مانده بدن بهره گیری می شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه اختلاف کرم خراطین و ایزینیا فتودیا می توانید در همین سایت مطالبی که پیرامون این دو جاندار به علاوه زالوی طبی نگارش شده است را مطالعه بفرمایید.

تعداد و ضریب تکثیر کرم ها به صورت پرورشی

نژاد های مختلفی از کرم ها وجود دارند که امکان پرورش در محیط های پرورشی را داشته یا می توان به صورت انبوه آنها را تولید کرد. اما نکات جذابی در مورد برخی از آنها وجود دارد که شاید دانستن آنها خالی از لطف نباشد. به عنوان مثال در همین نوع از کرمها وجود ۲ یا چند قلب در بدن باعث می شود اگر از قسمتی به دو نیم تبدیل شدند نیم دیگر به راحتی به حیات خود ادامه دهد. دمایی که این جاندار در سرما می تواند تحمل کند و زنده بماند بالاست و پیدا شدن کرم ها در سیبری خود گواهی بر این موضوع است. همچنین ضریب تکثیر بالایی در این نوع از کرم ها وجود دارد که در نهایت به تولید انبوه آنها منجر خواهد شد. اگر قصد تکثیر یا تولید کرم ورمی کمپوست را داشته باشید بهتر است ابتدا به بازار های فروش آن دقت کنید. پرورش کرم خراطین در ایران به سختی امکان پذیر است اما برای تکثیر ورمی کمپوست شرایط خوبی در حال حاضر در دسترس است که با مراجعه به مراکز تولید و تکثیر ورمی کمپوست می توانید اقدام به راه اندازی فارم پرورشی در این زمینه داشته باشید.

نحوه پرورش کرم خراطین در ایران

اما بهتر است در مورد پرورش کرم خراطین در ایران و اختلاف این جاندار در نحوه تولید با ورمی کمپوست را بدانید. شهرهایی مانند کرمان برای تولید این کرم به صورت تقریبی شرایط آب و هوایی همچنین نوع چوبی که خراطین نیاز دارد را دارند. اما این دلیل نمی شود که پرورش کرم خراطین در ایران به صورت عمده صورت پذیرد. به این خاطر می گوییم بهتر است انجام نشود چرا که باعث تغییر اقلیم خواهد شد و امکان دارد گونه های جانوری دیگر که نیاز اکوسیستم ایران هستند از بین بروند. کرم کالیفرنیا یا خراطین از نوعی گیاه خاص تغذیه می کند که برای در دسترس بودن غذای آن بایستی پوشش گیاهی لازم ایجاد شود. درست است از نظر قیمت اندکی بالاتر از ورمی کمپوست است اما بهتر است که این گونه ها در محیطهایی که مختص به آنهاست پرورش داده شوند. در این صورت اقلیم نیز به صورت بکر باقی خواهد ماند.پرورش کرم خراطین در ایران

شناخت کرم خراطین خشک شده اصل از انواع تقلبی

اگر در اینترنت در مورد خراطین خشک مطالعه ای داشته باشید متوجه خواهید شد که سایت های مختلفی اقدام به فروش این محصول می کنند. همچنین برخی از سایتها به جای فروش کرم خراطین با نژاد کالیفرنیا کرم خاکی یا ایزینیا را به مشتری با قیمت بسیار بالاتر از قیمت اصلی عرضه می کنند. اما در چه صورت می توان محصول اصل خریداری کرد یا از شر محصولات تقلبی در امان ماند. اگر محصولات تقلبی را برای درمان مشکلات یا مصرف در نظر بگیرید امکان دارد عوارضی دچار فرد شود که جبران آنها یا ممکن نیست یا در صورتی که عوارض جبران شوند هزینه و زمان بسیاری را به خود اختصاص خواهند داد. روغن خراطین به منظور افزایش سایز اندام کوچک مانده بدن مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در زمان استفاده از محصول تقلبی برای حجم دادن به این اندام مشکلاتی به وجود بیاید بسیار دشوار خواهد بود که آنها را برطرف کنیم. پس با شناخت نشانه های خراطین خشک اصل یا روغن آن بهترین نمونه برای مضرف را در اختیار گرفته در مدت زمان مشخص به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

۳ نشانه اصلی برای شناخت روغن خراطین و زالوی طبی مرغوب

همانطور که اشاره شد روغن خراطین به همراه زالوی طبی به منظور افزایش سایز اندام کوچک مانده بدن مورد استفاده قرار می گیرد. اما این محصولات دارای انواع تقلبی هم هستند. بهتر است نوع اصل آن را برای خرید انتخاب کنید تا علاوه بر دور ماندن از عوارض ناشی از کیفیت پایین محصول بتوانید بهترین نتیجه را نیز دریافت نمایید. اصلی ترین نشانه برای روغن خراطین یا زالوی طبی اصل بوی نامطبوعی است که از آن ساطع می شود. همچنین رنگ روغن ها بایستی از زرد تیره تا قهوه ای تیره باشد. این روغن ها نیاز به پایه گیاهی دارند که آنزیم ها و مواد پروتئینی موجود در آنها در اصطلاح آزاد شوند. پس رنگ طبیعی روغن ها بستگی به پایه گیاهی دارد که استفاده می شود. مقداری از لرد به صورت معلق در روغن اصل وجود دارد که نشانه ای دیگر برای شناخت روغنهای با کیفیت بالا هستند. با شناخت این موارد می تواند در مراحل اولیه خرید موفق به در اختیار داشتن کیفیت بالا شوید.پرورش کرم خراطین در ایران

خرید کرم خراطین وارداتی خشک شده

اگر نیاز به کرم خراطین دارید بهتر است نوع با کیفیت آن را تهیه نمایید. در روغنگیری هر چه کیفیت محصولاتان بیشتر باشد در نهایت روغنی که بدست خواهد آمد از خلوص بالاتری برخوردار خواهد بود. روغن خراطین اصل از مواد اولیه درجه یک برای ساخت بهره می گیرد. بسیاری از افراد مدعی می شوند که روغن ۸ تا ۱۰۰ درصد به بازار می دهند. اما بایستی این ادعا را با دلایل مختلف رد کرد. ابتدا اینکه تمامی روغن های ماساژ نیاز به پایه گیاهی دارند و بایستی در فرآیند تولید برای کوفاکتور شدن آنزیم های آنها از پایه گیاهی استفاده شود. دوم اینکه زنده کرم کالیفرنیا یا همان خراطین در ایران وجود ندارد که بتوان عصاره آنزیمهای آن را استخراج نمود. س از همان خشک شده خراطین است که می شود روغن اصل درجه یک با خلوص ۷۰ درصد تهیه نمود.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : آقای کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: [email protected]
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code