کوکون چیست در پرورش زالو طبی

کوکون چیست در پرورش زالو طبی

کوکون چیست ؟

زالوی طبی آبزی است که می توان آن را در محیط های آزمایشگاهی یا خانگی به تولید انبوه رسانید تا علاوه بر راه اندازی یک شغل از فواید و مصارف درمانی آن نیز بهره گرفت. اما برای اینکه بتوان زالوهای طبی را به تولید انبوه رسانید بایستی از آنها کوکون و لارو گرفت. اکا آیا می دانید کوکون چیست و لارو به چه سایزی از زالوی طبی می گویند؟ در جواب کوکون چیست بایستی گفت پیله ای که زالوهای مولد بچه در آن تخم می گذارند تا تخم ها به لارو یا همان بچه زالو تبدیل گردد. در این کوکون ها مواد غذایی مورد نیاز برای رشد تخ تا رسیدن به لارو وجود دارد و پس از طی دوره معین تبدیل به زالوهایی می شوند که امکان رشد تا رسیدن به سایز طبی را دارند.

کوکون گذاری به چه صورت انجام می پذیرد؟

تا اینجای کار به صورت تقریبی دانستیم که کوکون چیست یا چه کاربردی دارد. اما برای افرادی که تخصصی تر می دانند که کوکون چیست این مسئله مشخص است که گرفتن کوکون از زالوهای مولد سخت است و امکان اینکه کوکون های سالم گرفته شود درصد های مختلف دارد که بستگی به شرایط و عواملی که در این امر دخیل هستند دارد. هر زالویی که به بلوغ می رسد به عنوان یک مولد شناخته می شود. یعنی اینک همه ی زالوها امکان کوکون گذاری را دارند. دلیل این امر آن است که زمان بلوغ زالوی مولد اندام جنسی نر و ماده مشخص می شود که برای بارور شدن حتما نیاز به یک جفت خواهند داشت.

کوکون چیست

خرید و فروش کوکون زالوی طبی

برخی افراد این تصور را دارند که می توان کوکون زالوی طبی را مورد معامله قرار داد. البته به صورت توافقی امکان دارد این امر رخ بدهد اما نمی توان به صورت دقیق گفت در هر کوکون چند عدد زالوی طبی وجود دارد. اما له صورت میانگین می توان در هر کوکون تعداد ۲۰ عدد لارو زالوی طبی را تخمین زد. در زمینه های تحقیقاتی نیز از زالوی طبی استفاده می شود و به تازگی تحقیقات بسیار گسترده ای توسط چند دانشجوی رشته پزشکی در حال انجام است تا بتوان از اکسترکت مواد موجود در بزاق یا کوکون زالوی طبی نتیج درمانی خوبی استخراج کرد.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : آقای کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *