عوارض زالو طبی درمانی به وسیله زالوی بی کیفیت نا مرغوب

عوارض زالو طبی درمانی به وسیله زالوی بی کیفیت نا مرغوب

عوارض زالو طبی

در همین ابتدای کار باید بگوییم که زالوی طبی به صورت مستقیم برای افراد عادی مشکلی را بوجود نخواهد آورد. یعنی شما اگر حالت جسمانی و خون نرمال داشته باشید به راحتی می توانید از این جاندار در درمان امراض خود بهره بگیرید. تنها عوارض زالو طبی برای افراد کم خون، سرطانی و در کل اشخاصی است که از نظر خونی مشکلاتی را دارند. در کل زالوها خواص بسیار زیادی دارند و می توان به جای عوارض زالو مطالب بسیار بیشتری از خواص این موجود شگفت انگیز نوشت. هر چند تا کنون در کشورهای پیشرفته نظیر آلمان، انگلستان و روسیه تحقیقات گسترده ای روی این روشهای درمانی شده است.

بروز عوارض زالو طبی

همانطور که حتما می دانید زالوها در رابطه مستقیم با خون هستند. یعنی آنها خون انسان یا هر موجود دیگری را به عنوان غذای اصلی خود می دانند. پس زمانی که زالو از خون هر جاندار دیگری تغذیه می کند معامله ای دو سر سود در حال انجام است. یعنی اینکه زالو به تغذیه و ما به بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی بسیار مفید دست پیدا می کنیم. اما زمانی نیز وجود دارد که امکان بروز عوارض زالو وجود دارد! درست است زالوهای آلوده ای که در شرایط نامناسب پرورش و تغذیه یا انتقال قرار داشته باشند می توانند خطرات جدی را برای فرد تحت درمان به همراه داشته باشند. این خطرات بعضا منجر به مرگ نیز خواهند شد.عوارض زالو

پیشگیری از عوارض زالو طبی در درمان

به جز اینکه در زمان زالو درمانی بایستی موارد بهداشتی و پرهیزات غذایی به صورت کامل مراعات شود، استفاده از زالوهای سالم نیز تضمین کیفیت زالودرمانی خواهد بود. باید گفت بعد از وارد شدن آولدگی ها به خون امکان دارد یا نتوان از پیشروی بیماری جلوگیری کرد یا اینکه به کندی این روند انجام شود. در صورتی که نیاز است با بالترین سرعت ممکن درمان برای زالودرمانی آلوده صورت پذیرد. پس چه می توان کرد که به مشکلی برخورد نکنیم؟ چطور می توان با آسودگی خاطر به زالودرمانی پرداخت؟ بهترین کار این است که در مراکز زالودرمانی معتبر با استفاده از زالوهای با کیفیت و شرایط درمانی مطلوب این عمل انجام شود. همچنین تجربه فرد درمانگر می تواند در روند درمان تاثیر بالاتری داشته باشد.

زالوی طبی گونه موجب بهبودی می شود؟

بیشتر از ۶۵۰ نوع زالوی طبی در دنیا وجود دارد. در این بین تعداد محدودی به عنوان درمانی استفاده می شوند. این زالوها که در ایران بهترین نوعشان نیز وجود دارد امکان پرورش هم دارند. اما چگونه این جاندار کوچک می تواند بیماری های حاد خونی را نیز مورد درمان قرار دهد؟ همانطور که اشاره شد بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی در بزاق زالوی طبی وجود دارد که بیشتر آنها ضد انعقاد است. به محض چسبیدن زالو به بدن طعمه و انتخاب محل گزش شروع به ترشح آنزیم ها می کند. البته مکانی که باید نیش در آن فرو کند کاملا دقیق محاسبه می شود و فقط از سیاهرگ ه وظیفه رسانیدن خون آلوده را به قلب دارد ای کار را می کند. سپس همزمان با مکش خون آلوده آنزیمهای قوی طبیعی خود را به خون وارد می کند.

آنزیمها چه کاری انجام می دهند؟

آنزیمهایی که از ابتدا تزریق می شوند تا انتهای کار زالو هر کدام عملیات ویژه ای را در درمان انجام می دهند. اولین آنزیم برای این تزریق می شود که موضع دچار بی حسی شده و طعمه زالو را مورد هجوم قرار ندهد. سپس برای نرم کردن محل گزش آنزیمی ترشح می شود. بعد از آن آنزیمهای ضد انعقاد و ضد باکتری تا خون راحت تر مکش شده همچنین آلودگی موجب بیماری زالوها نشود. تا کنون در تحقیقات بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم دیگر نظیر هیرودین، هیستامین، هیلارونیداز و … در بزاق زالوها کشف شده است که هر کدام از آنها به صورت غیر طبیعی برای تولید هزینه های زیادی را به دنبال خواهند داشت. علاوه بر این استفاده از زالوی طبی می تواند طبیعی ترین و بهترین راه برای درمان امراض خونی باشد.

روانتر شدن جریان خون 

زمانی که این آنزیمها به خون وارد می شوند گردش خون در عروق با سهولت هر چه بیشتر صورت می پذیرد. گشادتر شدن عروق یکی از مزیت های دیگر این آنزیمهاست. مزیتی که زالودرمانی دارد آن است که خون در تمام نقاط بدن حتی در مویرگهای ریز نیز نفوذ می کند. با این حساب اگر مویرگی مسدود شده باشد با استفاده از زالوی طبی می توان به راحتی آن را بازگشایی کرد. در اروپا هنگام عملهای جراحی قلب باز از زالوی طبی استفاده می کنند تا بتوانند پیوند موفقتری داشته باشند. در گذشسته نیز به صورت عامیانه در خانه اعمال یداوی طب سنتی به خصوص زالودرمانی را انجام می داده اند.عوارض زالو

پرورش زالوی طبی ایرانی اورینتالیس

بهترین گونه از زالوهای موجود در ایران با نام هیرودو اورینتالیس نامگذاری شده است. این جاندار را می توان از روی شکل ظاهری شناسایی کرد. اما از نظر کیفیت و تعداد آنزیم ببالاترین کیفیت را برای این نژاد در نظر گرفته اند. به همین منظور پرورش زالوی اورینتالیس چند سالی است از طرف عموم جامعه ایرانی مورد توجه قرار گرفته است. خوشبختانه به دلیل شرایط آب و هوایی ایران امکان تولید و تکثیر این زالو در تمام نقاط وجود دارد. مهم آن است که بتوان آب مورد نیاز و سلامت آن برای زالوها را در دسترس پرورش دهنده قرار داد. البته شمال کشور بهترین نقطه برای تولید به روشهای طبیعی است. وجود آب مناسب، هوای مرطوب و برکه های طبیعی بهترین شرایط برای تولید این جاندار را مهیا کرده است.

عوارض زالو طبی در پرورش

یکی از مواردی که امکان دارد مشکلاتی را در پرورش زالوها بوجود بیاورد ایجاد شوک و استرس برای این جاندار است. مهمترین عوامل به ترتیب برای زالوها عبارتند از آب، دما و استرسها که هر کدام از اهمیت ویژه ای برخوردارند. در ابتدا که بایستی حتما آب مناسب برای زالوها در نظر گرفته شود. پس از آن دما که در هر دوره زمانی دمای متفاوتی برای هر سایز در نظر گرفته خواهد شد. سپس اگر با استرس ها و شوک آشنا باشید بایستی در حد امکان آن را حذف کنید. یکی از موارد این دسته شوک آمونیاک است. شوک آمونیاک زمانی تاثیر گذار است که آلودگی آب زیاد باشد و اکسیژن موجود در آب به حداقل ممکن برسد. تراکم بالای زالوها به علاوه راکد بودن آب آن را آلوده خواهد کرد.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *