شروع به کار پرورش زالو طبی با آموزش و هزینه کم

شروع به کار پرورش زالو طبی با آموزش و هزینه کم

شروع به کار پرورش زالو طبی

شروع به کار پرورش زالو طبی اندکی برای افرادی که تازه کار هستند می تواند دشوار باشد. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد. دلیل این اضطراب ناآگاهی و آشنا نبودن به امر تولید یا تکثیر این جاندار باز می گردد. البته نه تنها در مورد این جاندار بلکه در تمامی کارهایی که انسان قصد انجام آن برای اولین بار را دارد اندکی استرس و اضطراب امری کاملا طبیعی خواهد بود. برای حذف این استرس و هیجانات کاذب چه باید کرد؟ چگونه می توان در آرامش بیشتر شروع به کار پرورش زالو طبی یا هر کار دیگری کرد؟ در این جا بحث روانشاسی مطرح می شود و بایستی گفت با کسب علم و آگاهی لازم می توان عوامل شوک افزون را تا حدود بسیار زیادی کاهش داد. اما در زمینه تولید زالوی طبی آگاهی بایستی همراه با تجربه باشد.

کسب تجربه در شروع به کار پرورش زالو طبی

همانطور که اشاره شد استفاده از تجربه خود و دیگران در پرورش زالوی طبی می تواند تا حدود بسیار بیشتری درصد موفقیت را افزایش دهد. این تجربه چگونه بدست می آید؟ آیا می توان مرجعی را در دسترس داشت که به صورت آنی تجربه خود را در اختیار ما بگذارد؟ اصلا آیا می شود در یک مورد تجربه مشترک وجود داشته باشد؟ درست است که می توان از تجبه دیگران بهره گرفت اما در شروع به کار پرورش زالو طبی حتما بایستی از مقدار کمتری با سرمایه اندک شروع به کار کرد. اگر سرمایه ای که برای آغاز به کار در تولید زالوها در نظر گرفته باشید کمتر باشد مزیتهایی برای شما خواهد داشت. اول اینکه اگر به مشکل برخوردید و ضرر یا تلفاتی گریبان گیر اشتغال شما شد سرمایه اندکی را از دست خواهید داد.شروع به کار پرورش زالو طبی

شناخت زالوی طبی

ما گفتیم که برای توید زالوی طبی هر چه بیشتر با آن آشنایی داشته باشید بیشتر می توانید بر کار تولید زالوها تسلط پیدا کنید. به عنوان مثال رفتار ناشی از ترس زالو به شما خواهد گفت که بایستی از وجود یک شوک آگاه شده و اقدام به حذف آن کنید. حذف شوک زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما بدانید زالو از چه چیزی ترسیده است و فقط از رفتار زالوهاست که می توانید متجه شوید که چه مشکلی زالوی شما را تهددید کرده است. همانطور که اشاره شد در برخی موارد علم و در بسیاری دیگر تجربه است که به کمک شما خواهد آمد. امثال این مشکلات در صورتی که برای شما حداقل ۱ بار اتفاق افتاده باشد به راحتی قابل مدیریت و رفع خواهند بود.

کار در منزل به منظور کسب درآمد

به دلیل جمعیت بالای ایران و به خصوص میانگین سنی پایین بیکاری در کشور اشباع شدن یک کار با سرعت بسیار بالاتری صورت خواهد گرفت. به عنوان مثال چند سال قبلتر پرورش قارچ یا ورمی کمپوست بر سر زبانها افتاده بود. بسیاری از افراد وارد این کارها شدند و شاید به دلیل نداشتن فروش ضررهای زیادی را نیز متحمل شدند. مهم این است که شخص با چه تفکر و قدرتی به کار خود ادامه دهد. ضریب تکثیر زالوی طبی سبب می شود که در صورت رسیدن به سود تکثیر از درآمد زیادی بهره مند شوید. پس علاوه بر پرورش زالوها سعی کنید به مرور زمان اقدام به تکثیر را نیز در دستور کار خود قرار دهید. به صورت میانگین می توان ضریب تکثیر هر زالو را ۳۰ قطعه لارو دانست. امکان دارد در مواردی تعداد بسیار بیشتر و در موردهای دیگر تعداد کمتری را به دست بیاورید.

آموزش پرورش زالوی طبی در منزل

همانطور که دانستید می توان این کار را در محیطهای خانگی نیز انجام داد. در طبیعت زالوها نیاز به محیطی با دمای متعادل همراه با نور کم و رطوبت بالا دارند. پس بایستی در منزل محیطی شبیه به زیستگاه طبیعی این گونه ایجاد کرد. با این کار شما علاوه بر اینکه شرایط تغذیه و آرامش زالوها را فراهم کرده اید، استرس شکار که بزرگترین دغدغه برای زالوهاست را نیز از بین برده اید. در این شرایط زالوها با داستن تغذیه مناسب به تولید مثل پرداخته و سود کار شما را چندین برابر خواهند کرد. اما در نهایت حتما بایستی دوره آموزشی را برای تولید این موجود شگفت انگیز پشت سر بگذارید. مراکز زیادی وجود دارد که آموزش تولید و تکثیر را انجام دهند.

کارآفرینی و ایجاد اشتغال

ایجاد درآمد و اشتغال اهمیت ویژه ای دارد. این نکته برای بسیاری افراد می تواند امری حیاتی باشد. دوم اینکه اگر هم به موفقیت در پارت اول برسید بهترین تجربه را با هزینه بسیار اندک یدست خواهید آورد. این مورد با کاهش استرسها نیز همراه خواهد بود. علاوه بر این در صورت به بار نشستن زالوهایتان بهترین گونه و نژاد را در اختیار خواهید داشت. پس فریب درآمد بالای این کار را نخورید، چرا که می تواند در اولین باری که این کار را انجام می دهید منجر به ورشکستگی شما شود. در صورتی که را با اصول پیش ببرید علاوه بر ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای خود می شود چندین تن را نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم به درآمد برسانید.

سود خالص پرورش زالو طبی

برخی از افرادی که در این کار اقدام به خرید و فروش می کنند با ایراد مسائل توهم زا و اعداد ارقام نجومی قصد فریب دارند. اما بایستی گفت به همان صورت که زالو می تواند سود داشته باشد امکان دارد ضرر هم برای پرورش دهنده داشته باشد. مطمعنا اگر شخصی به این حرفه و صنعت وارد می شود اطلاعات کافی در مورد پرورش و تکثیر همچنین سود و زیان آن دارد. درست است که سود پرورش زالو دارای سود است اما حداقل یک سال را نیاز دارد تا با صبر به نتیجه برسید. بعد از آن شما دیگر نیازی به خرید زالوی طبی یا تجهیزات پرورش نخواهید داشت و پس از آن می توانید به فکر گسترش کار خود باشید.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: info@zaloplus.ir
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *