زالو برای دیابت نوع ۲ یا تاثیراین جاندار طبی در درمان

زالو برای دیابت نوع ۲ یا تاثیراین جاندار طبی در درمان

زالو برای دیابت های نوع دو و یک

زالو برای دیابت مورد استفاده قرار میگرد اما بهتر است این کار با علم و آگاهی انجام شود یا آن را به دست متخصص بسپاریم. همه ما میدانیم که انسان ها دارای ترکیباتی در خون هستند که هر کدام از آنها نقش و وظیفه ای را بدر بدن ایفا می کنند. به عنوان مثال قند خون برای سوخت و ساز و تامین مقداری از انرژی بدن کاربرد دارد. اما زمانی که هر کدام از ترکیباتی که اشاره شد در خون به میزان قابل توجهی از مقیاس اندازه گیری تعیین شده خود بالا یا پایینتر بروند می توانند باعث بروز مشکل در بدن شوند. دستگاه هایی حتی به صورت خانگی وجود دارد که به صورت روزانه یا حتی ماهانه بتوان این موارد را اندازه گیری کرد. اما پیشنهاد ما به شما این است که به صورت کلی هر ۳ الی ۶ ماه یکبار برای اندازه گیری دقیق و اصولی به آزمایشگاه های مربوط به این کار مراجعه نمایید. اما دیابت نوع دو نوعی اختلال است که در سوخت و ساز بدن بوجد می آید. در این بیماری انسولین که نقش کاهش دهنده قند خون در بدن را ایفا می کند کمتر تولید شده و قند هر روز بیشتر در بدن جریان پیدا می کند. دو نوع دیابت وجود دارد که در نوع دو آن بدن از تولید انسولین خودداری می کند. دلایلی نیز برای آن وجود دارد که از جمله آنها:

 1. ژنتیک یا سابقه خانوادگی
 2. رژیم های غذایی اشتباه و ناسالم
 3. نداشتن تحرک و کم تحرکی بدن
 4. چاقی مفرط

هر کدام از این موارد یا همراه شدن آنها می تواند خطرناک باشد اما هم راهکار برای پیشگیری آنها وجود دارد و هم میتوان از مواردی همچون به منظور درمان استفاده کرد. تاثری زالو برای دیابت به گونه ای است که می توان از آن به عنوان طبیعی ترین و بهترین روش برای درمان مشکلات اشاره کرد. بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم در بزاق زالوهای درمانی وجود دارد که هر کدام از آنها به نوعی مشکلی از خون را در بدن انسان رفع می کند.زالو برای دیابت

نحوه استفاده از زالو برای دیابت در درمانهای حاد

در آلمان و بیشتر کشورهای پیشرفته از نظر علم و صنعت امروزه به اثبات رسیده است که زالوها موجوداتی هستند که حتی برای برخی عملهای جراحی قلب باز می توان از آنها به خوبی بهره گرفت. به عناون مثال آنزیم ضد انعقاد که بارزترین و معروفترین آنها به نام هیرودین در بزاق زالوی طبی وود دارد که می تواند تا حدود بسیار زیادی خون را رقیق کند. التبه این آنزیم به صورت طبیعی وارد بدن می وشود و نیازی به تزریق آن نخواهد بود بلکه میزان مشخصی از هیرودین با گزش زالوی طبی از بدن بیمار به خون وارد شده و در سرتاسر بدن به گردش در خواهد آمد. واردی وجود داشته است که برای بیماران دیابتی مجبور به قطع عضو یا حداقل برش منطقه ای وجود داشته است. در این مرحله بیمار با مشکلات حاد خونی مواجه می شود که یک یا چند عضو از بدن وی با نارسایی اکسیژن و مواد مورد نیاز بافت برای رشد و بقا روبرو خواهد شد. بعد از آن این عضو از حالت طبیعی خود خارج شده و در زبان عمومی به گندیدن دچار خواهد شد. اما هر چه سرعتر اقدام شود و زالو برای دیابت مورد استفاده قرار گیرد احتمال بهبودی طی چندین مرحله بسیار بالاتر می رود. تا کنون روش قطعی تر و بهتر از زالودرمانی در موارد دیابتی کشف نشده و برای اینکه بتوان به صورت مصنوعی این کار را انجام داد بایستی به هزینه های بسیار بالا آنزیمهای موجود در بزاق زالوی طبی را در آزمایشگاه تولید کرد. آیا با کنار گذاشتن هزینه هایی که برای تولید این محصولات وجود خواهد داشت عقلانی است که طبیعی ترین و بهترین حالت موجود را رها کرده و استفاده از موارد مصنوعی را جایگزین آن کرد؟

عوامل تاثیر گذار بر دیابت نوع دو

در چند خط بالاتر اشاره کردیم که مواردی برای بروز دیابت نوع ۲ که حدود ۹۵ درصد از بیماران دیابتی را شامل می شود وجود دارد. در دیابت نوع دو وابستگی به انسولین وجود ندارد و بر خلاف نوع یک که بایستی به طور مرتب انسولین به بدن تزریق شود می توان با انجام چند عمل موجب کاهش قند خون شد. فقط در این مورد بدن در مقابل انسولین مقاومت نشان می هد که روشهایی برای رفع آن وجود دارد. البته این نکته نیز مشهود است که کم تحرکی و بالا رفتن سن نیز موجب افزایش چربی خون خواهد شد که خود به عنوان عاملی برای بال رفتن قند خون نیز خواهد شد. پس انجام ورزش و تحرک روزانه می تواند باعث کاهش قند خون شود. موارد دیگری نیز می تواند نشانه های استعداد ابتلا به بیماری قند خون نوع دو را تقویت کند. به عنوان مثال اگر در خانواده یا به خصوص افراد درجه یک فامیل شخصی به بیماری قند خون مبتلا باشد شما نیز می توانید مستعد ابتلا به این بیماری باشد که با ژنتیک در ارتباط است. بهتر است در زمانهای مشخص آزمایشهای کلی خون را انجام دهید. امروزه نیز تحقیقات گسترده توسط دانشمندان که در زمینه این بیماری انجام شده است نشان می دهد که نژاد نیز در ابتلا به این مشکل موثر است. به عنوان مثال درصد ابتلای افراد سیاهپوست، اسپانیایی ها و سرخپوستان آمریکایی بیش از سایرین در مبتلا شدن به این مرض است. یکی دیگر از مواردی که می شود به آن اشاره کرد زنانی هستند که دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)  می باشند. در این مورد می توانید مطالب بیشتری را در فضای مجازی یا مراجعه به پزشک متخصص کسب کنید.زالو برای دیابت

زخم های دیابتی و نشانه های آن

بعد از طولانی شدن بیماری قند خون مشکلاتی برای فرد بیمار به وجود می آید که از جمله آنها باید به زخمهای دیابتی اشاره کرد. در بسیاری موارد این زخمها مشکل ساز و به خصوص دردناک هستند. همانطور که اشاره شد امکان دارد برخی زخمها موجب قطع عضو یا مشکلات دیگری شوند. علایم و نشانه هایی برای تشخیص قند خون وججود دارد که بایستی به آنها توجه داشت:

 • کالوس و میخچه
 • ناهنجاری های استخوان پا (تب، قرمزی، آدم یا دیگر علایم عفونت)
 • اسکار (SCAR) یا بافتی که روی محل جدید عفونتها به وجود می آیند
 • زخم‌های پا که در ا ثر آسیب عصبی یا جریان خون ضعیف به وجود می‌آیند (زخم‌ها اغلب بالای قوزک یا زیر شست یا در محلی از پا که ناشی از نامناسب بودن کفش است، تشکیل می‌شود)
 • تغییر شکل عضلات، پوست یا استخوان پا در اثر آسیب عصبی و گردش خون ضعیف
 • روند بهبودی زخما کاهش می یابند و زمانبر می شوند
 • انگشتان چماقی و پینه بستن پاها

متوجه شدیم که بیشتر مشکلات قند خون می تواند با پا در ارتباط باشد و بایستی اگر نشانه های ذکر شده در پاها بوجود آمدند حتما در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود. بهترین و طبیعی ترین روش درمانی استفاده زالو برای دیابت است که در سالهای اخیر نیز بیش از پیش مورد توجه دانشماندان سراسر جهان قرار گرفته است.


از طریق شماره تماس زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.
عرضه کننده : کریمی
شماره موبایل: ۰۹۱۳۱۰۸۹۰۲۰
پست الکترونیکی: [email protected]
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *